Home » Klub » Historie klubu » Historie zápasů

SK Slavia Praha : FK Viktoria Žižkov - 16.11.2008

logo_domaci SK Slavia Praha FK Viktoria Žižkov logo_hoste
2:1 (1:1)
Kdy: ne 16.11.2008 20:00
Kolo: 14. kolo
Stav: Odehráno
Místo: Eden
Televize: ČT4
Diváků: 11384
Rozhodčí: FRANĚK Pavel
Asistent: KORDULA Antonín, PEŘINA Pavel
Delegát: FISCHER Karel
Soutěž: Gambrinus liga
SK Slavia Praha 2 (1)
č.jménogólystř.kar.h.
28VANIAK Martin7
21BELAID Tijani76.6
3BRABEC Erich (K)6
4HUBÁČEK David82.5
10JAROLÍM Marek6
19KRAJČÍK Matej7
6LATKA Martin6
24NECID Tomáš6
17SUCHÝ Marek6
18ŠVENTO Dušan7
9TOLESKI Goce18.71.7
náhradníci
1VOREL Michal
7CISSÉ Amadou
20IVANA Milan71.6
8JANDA Petr83.76.7
14ŠENKEŘÍK Zdeněk82.
23VOLEŠÁK Ladislav
Hodnocení zápasu: 6
Známkovat (hodnotilo 1)
FK Viktoria Žižkov 1 (1)
č.jménogólystř.kar.
27BARTALSKÝ Peter
8BESTA Pavel85.
9ŠVANCARA Petr
10KALOD Richard76.
11PROCHÁZKA Tomáš27.
14KUČERA Tomáš
16GABRIEL Petr
19STRACENÝ Luděk (K)60.
20KOUKAL Zdeněk
22PILAŘ Radek
25ZENGUE Herve Xavier
náhradníci
1HRUŠKA Aleš
2VUKADINOVIC Dejan
3HRUŠKA Luboš85.
4NOVOTNÝ Jan60.
17NAUMOV Riste76.
18ŠŤASTNÝ Marcel
28HUŠBAUER Josef

Derby v závěru rozhodl Petr Janda

image
Foto: Jan a Martin Malý
PRAHA/EDEN – Jeden z nejtěžších zápasů, alespoň co se nervů fanoušků týče, zažil v neděli večer pražský Eden. Slavia téměř po celý zápas dobývala branku Viktorie Žižkov, vítězný gól ale dokázala vstřelit až v 83. minutě. I díky těsnému vítězství 2:1 si tak upevnila svou pozici na čele tabulky.

Slávisté začali, jak už to v Edenu bývá zvykem, náporem. Už ve čtvrté minutě měl velkou šanci Marek Jarolím, svoji hlavičku po centru Krajčíka ale poslal těsně vedle. O dvě minuty později Latkovu prudkou střelu skvěle vytěsnil gólman Bartalský, za další minutu ho před brankou musel při Jarolímově dorážce zastoupit obránce Pilař.

Hřiště i nadále ovládali sešívaní, neustále podporováni výborným publikem, největší šanci si ale vytvořil Žižkov. Ve třinácté minutě přiťukl Stracený na velkém vápně Švancarovi a proti jeho střele z voleje se tentokrát musel vytáhnout Martin Vaniak.

V osmnácté minutě se už ale prosadila Slavia. Tijani Belaid posadil krásný centr na hlavu Goce Toleskiho a náš útočník se nemýlil. O dvě minuty později se tvrdá střela makedonského šutera odrazila od Bartalského levé tyče, nikdo z našich se ale k dorážce nedostal.

Viktoria Žižkov ale dokázala rychle odpovědět. Ve 27. minutě přišel přízemní centr z pravé strany od Švancary a nikým nehlídaný Procházka jej z voleje umístil ke vzdálenější tyči. Od tohoto momentu se hra mírně vyrovnala a až do konce poločasu si žádný z týmů nevytvořil větší šanci.

Zato po přestávce se hrálo doslova na jednu branku a to na tu, kterou hájil gólman Bartalský. I přes obrovský tlak si ale naši borci nedokázali vytvořit vyloženou gólovou šanci. Nejnebezpečnějšími tak asi byly střely Krajčíka a Jarolíma - první trefila brankáře Bartalského a druhá pro změnu mířila vedle levé tyče.

Posledních dvacet minut Žižkov zrušil útok a Švancara na hrotu se nevytahoval ani na půlící čáru. Jedenáct bránících viktoriánů bylo zatlačeno do svého vápna a dlouho urputně odolávalo útočným nájezdům pod červenobílou vlajkou. Gólová šance se ale stále neobjevovala. Slávisté kupili chyby v rozehrávce a nedařily se ani finální přihrávky.

Vysvobození přišlo až v 83. minutě. Nejdříve se až na malé vápno prokličkoval Jarolím, jeho střelu ale Bartalský vyrazil. Po následném rohovém kopu došlo k obrovskému závaru před brankou Žižkova a svou dorážku nakonec protlačil do sítě vystřídavší Petr Janda. Více než jedenáct tisíc fanoušků mohlo vybuchnout nadšením.

Minutu před koncem musel být ještě znovu v permanenci gólman Bartalský, Jarolímovu nádhernou střelu z přímého kopu ale dokázal vyrazit na roh. Slavia tak zvítězila 2:1 a v čele tabulky má šestibodový náskok na Baník Ostrava.

„Mohli jsme utkání rozhodnout během první půle, byly tam situace, které jsme měli proměnit. Pak ale udeřilo z čistého nebe. Mrzí mě situace, která brance předcházela, řešili jsme to přesně naopak, než jsme měli,” zhodnotil první půli trenér Slavie Karel Jarolím.

„Ve druhé půli se to na nás trochu podepsalo, byli jsme nervóznější a zbytečně jsme kazili, lacino jsme přicházeli o míče. Podařila se nám střídání a rozhodující branku vstřelil právě Petr Janda,” pokračoval ve svém hodnocení kouč mistrovského celku.

„Poprvé v Edenu jsme v ligovém zápase museli bojovat o vítězství až do konce, děkujeme za pomoc našim fanouškům, kteří byli opět skvělí a pomohli nám vstřelit vítěznou branku. I vzhledem k ostatním výsledkům je pro nás dnešní výhra velmi důležitá,” zakončil své pocity z utkání slávistický trenér.

„Škoda, že jsme dostali branku pár minut před koncem, odvedli jsme zápas na body. Slavia byla lepší mužstvo, ale byly tam i pasáže, kdy jsme dokázali být Slavii rovnocenným soupeřem. V závěru nás donutila k chybám a po jedné z nich rozhodla. Gratuluji Slavii za předvedenou hru, kterou praktikuje již dlouhodobě,” hodnotil utkání trenér Viktorie Zdeněk Ščasný.

SK Slavia Praha – FK Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)

Branky: 18. Toleski, 83. Janda – 27. Procházka

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček (82. Šenkeřík)- Jarolím, Belaid (76. Janda), Latka, Švento – Toleski (71. Ivana), Necid

Žižkov: Bartalský – Kučera, Pilař, Gabriel, Zengue – Stracený (60. Novotný), Procházka, Besta (85. Hruška), Koukal – Kalod (76. Naumov), Švancara

ŽK: Jarolím – Koukal, Kučera, Procházka

Diváci: 11 384



Utkání jsme sledovali on-line

Videosestřih si z utkání můžete stáhnout zde.





Fotogalerie: Slavia - Žižkov 16.11.2008

Foto: Martin MalýFoto: Martin Malý

Fotogalerie: Derby v závěru rozhodl Petr Janda

Foto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr JandaFoto Derby v závěru rozhodl Petr Janda

Články



Online záznam

-45.Dobrý večer, vítejte u online přenosu ze zápasu 14. kola Gambrinus ligy mezi domácí Slavií a jedním z jejích pražských rivalů, Viktorií Žižkov.
-35.Dnešní sestava Slavie: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Jarolím, Belaid, Latka, Švento - Toleski, Necid. Na lavičku se posadí Vorel, Cissé, Janda, Šenkeřík, Ivana, Volešák.
-30.K zápasu dnes nemohou nastoupit Mickael Tavares, který léčí zraněný nárt, ani Jaroslav Černý, kterého nepustí na hřiště svalové zranění.
-28.Viktoria Žižkov nastoupí v této sestavě: Bartalský, Besta, Švancara, Kalod, Procházka, Kučera, Gabriel, Stracený (kap.), Koukal, Pilař, Zengue. Lavička: Hruška, Vukadinovic, Novotný, Naumov, Šťastný, Hušbauer.
-25.Oba týmy už se rozcvičují pod pomalu se zaplňujícími tribunami v Edenu. Očekává se návštěva přes deset tisíc diváků.
-10.Viktoriáni zmizeli v kabinách, krátce po nich odešli ze hřiště i Slávisté.
-2.Oba dnešní soupeři nastupují na hrací plochu, Slavia bude hrát v tradiční červeno-bílé kombinaci, Viktoria Žižkov v černém.
1.Utkání začalo, rozehrála Viktorka.
1.V prvním poločase útočí Slavie s kotlem v zádech.
1.Šventův centr z levé strany odhlavičkovával z vápna Pilař, míč se pak dostal na pravé straně k Belaidovi, centr našeho záložníka Tomáše Necida přeletěl.
2,Koukalův centr zblokoval Krajčík do autu.
3.Švancara zahrál rukou, rozhodčí mu poté ještě slovně domluvil.
4.Toleski přihrál míč napravo na Krajčíka, který našel uprostřed vápna nabíhajícího Marka Jarolíma. Hlavička ale zamířila vedle levé tyče!
5.Švento se z první snažil prostrčit na Necida, přihrávka ale našla Pilaře.
6.Krajčíkův skákavý centr napálil z první Martin Latka, brankář Bartalský ale předvedl vynikající zákrok a míč vyrazil.
6.Z rohového kopu se Slavia do šance nedostala.
7.Do vápna se probil Brabec, míč mu od nohy ukopl gólman hostí, ale jen k Jarolímovi. Nedůraznou dorážku z hranice vápna ale dokázal zastavit Pilař.
9.Švancara si dal míč daleko od nohy a tak ho o něj v klidu připravil Matej Krajčík.
10.Suchý odehrál míč do autu pronikajícímu Koukalovi.
12.Hubáčkův centr na zadní tyč vracel ještě Toleski na Necida, toho ale pokryli obránci hostí. Míč se poté odrazil na hranici vápna, odkud pálil Belaid, ale ani následná teč Necida nedokázala míč nasměrovat mezi tři tyče
13.Stracený na velkém vápně přiťukl Švancarovi, který z první pálil na Vaniaka! Náš gólman ale ukázal skvělou formu a míč vytáhl na roh.
14.Rohový kop hostí odhlavičkoval Erich Brabec.
14.Pro Krajčíkův centr z pravé strany si došel brankář Bartalský.
16.Hosté se při kombinaci na vlastní půli zahnali až do autu.
17.Toleski fauloval Švancaru.
17.O střelu z 25 metrů se pokusil Procházka, střela mu ale přiliš nesedla.
18.GOOOOOOOOLLLL!!!! Slavia vede 1:0!
18.Po centru Krajčíka z pravé strany se ze závaru před bránou uvolnil po přihrávce Šventa Belaid. Tijani pak krásně posadil centr na hlavu volného Toleskiho a náš útočník se nemýlil..
20.Toleski je při chuti. Nádhernou střelou z hranice vápna napálil levou tyč!
22.Koukal dostal žlutou kartu po svém faulu na Krajčíka.
22.Z přímého kopu Belaida se Slavia do šance nedostala.
23.Švento zatáhl míč na levé straně, jeho následný centr sklepával Toleski na hranici vápna na nabíhajícího Jarolíma, ten se ale při střele střetl s Bestou. Budeme zahrávat přímý kop z 18 metrů. Besta se po střetu dlouho zvedal ze země.
25.Přímý kop Tijani Belaida ztečovala zeď na roh.
26.Po rohovém kopu propadl míč až na Toleskiho, ten se pokusil zakončit efektně nůžkami, trefil ale jen Pilaře a byl mu odpískán faul.
27.Viktoria Žižkov vyrovnává na 1:1. Po centru Švancary z pravé strany byl ve vápně Procházka úplně sám a z první poslal míč ke vzdálenější tyči do Vaniakovy sítě.
29.Po krásně kombinaci na jeden dotek před vápnem soupeře pálil Martin Latka, Bartalský měl hodně práce, aby dostal míč nad svou bránu.
30.Z rohu si Slavia šanci nevytvořila.
30.K míči se ale ihned dostal Belaid a nacentroval ho na Brabce. Střela našeho kapitána z 35 metrů zamířila kousek nad.
32.Kučera se po střetu s Brabcem hodně těžko zvedal z trávníku.
34.Jarolímova střela z dvaceti metrů jen těsně minula levou tyč.
35.Po faulu na Švancaru zahrával Koukal přímý kop, jeho centr však letěl vysoko nad.
36.Toleski se snažil krásným obloučkem poslat Necida za obranu hostí, Pilař s Gabrielem byli ale u našeho útočníka hodně rychle a nenechali ho zakončit.
37.Kalod se už dostával za naši obranu, rozhodčí ale mávl ofsajd.
39.Po Jarolímově centru z levé strany odhlavičkoval míč Zengue.
40.Po ostrém šlapáku byl hodně důrazně napomínán Besta, karty ale zůstaly schovány.
41.Přes důraznou obranu se Slavia do zakončení nedostala.
41.Slavia zatlačila Viktorii, Koukal odkopával jen do zámezí, poté se Kalod s míčem nedostal ani za polovinu. Do vážnější šance se ale nedostala ani Slavia.
43.Po Švancarově zpětné přihrávce na hranici vápna pálil tvrdě ale nepřesně Procházka.
44.Přímý kop z rohu vápna byl rozehrán po zemi na Krajčíka na střed, střela našeho pravého obránce byla tečovaná mimo branku.
45.Rohovému kopu se Viktorka ubránila.
45.Nastavuje se 1 minuta.
45.Skončila první půle, Slavia - Viktoria Žižkov 1:1.
46.Začal druhý poločas. Ani jeden tým nestřídal.
47.Švento se krásně uvolnil na levé straně, Tijani Belaid ale nasměroval jeho centr mimo bránu.
48.Kalod si nedokázal zpracovat Švancarovu přihrávku, míč tak skončil u Ericha Brabce,
49.Švancara se prodíral středem hřiště, pak si ale svými spoluhráči nerozumněl a poslal míč do míst, kde nikdo nebyl.
50.Hubáčkův nadýchaný centr vyboxoval před Necidem Bartalský.
51.Přímý kop Straceného ztečovala zeď na rohový kop.
52.Slavia se rohu ubránila a následný pokus Kučery zblokoval Jarolím.
53.Kalod se po jednom ze soubojů nechává odnést na nosítkách.
54.Prudký Hubáčkův centr se dostal ke Krajčíkovi, tvrdá rána z první trefila padajícího Bartalského.
55.Suchý pálil z 23 metrů nad.
56.Na Koukalův centr nedosáhl Kalod, kterého tísnil Brabec.
57.Po kombinaci ve středu hřiště zakončoval z 18 metrů Marek Jarolím, střela skončila vedle levé tyče.
59.Slávisté se opakovaně snaží prodrat přes zataženou obranu hostí.
60.Viktoria střídá, Straceného nahradí na trávníku Novotný.
61..Belaid rozehrál přímý kop nakrátko, přihrával do středu Jarolímovi, ten ale svoji střelu poslal mimo.
62.Centr Toleskiho z pravé strany se k Necidovi nedostal.
63.Procházkova rána trefila nohy Marka Suchého.
63.Centr z pravé strany stáhl Martin Vaniak.
64.Centr Švancary chytil nadvakrát Vaniak.
66.Hosté úporně brání, Slavia se do zakončení nedostává.
67.Žlutou kartou byl napomenut Marek Jarolím.
68.Latkova technická střela z 20 metrů minula pravou tyč jen o centimentry.
70.Švancara vypálil na Vaniaka. zamířil doprostřed brány.
71.Slavia střídá, do útoku přišel za Goce Toleskiho Milan Ivana.
72.Po rohovém kopu pálil nepřesně Belaid.
73.Hubáčkův centr odvraceli Pilař s Gabrielem.
74.Další Hubáčkův centr odhlavičkoval před Necidem na roh Gabriel.
75.Švento na hranici vápna volil místo střely ještě průnik do vápna, vybojoval roh.
75.Rohový kop hosté ubránili.
76.Střídání hostů: za Kaloda nastupuje Naumov.
76.Střídá také Slavia, Petr Janda nahradil na hrací ploše Tijani Belaida.
77.Hubáčkův centr lízl hlavou Ivana, míč ale nasměroval vedle.
78.Jarolímova kolmice na Necida přes Zengueho neprošla.
79.Janda nedokázal zpracovat skákavý míč od Krajčíka a míč odkopl Gabriel.
79.Další centr z vápna hostí odhlavičkoval Kučera.
80.Slavia stále dobývá branku Viktorie.
82.V dresu Slavie vystřídal Davida Hubáčka útočík Zdeněk Šenkeřík.
83.Jarolím se prokličkoval až k malému vápnu a vystřelil, jeho ránu ale dokázal Bartalský vyrazit!
83.GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!!!!!! Slavie vede 2:1!!
83.Po rohovém kopu a obrovském závaru před brankou hostí se dostal míč až k Petru Jandovi, který poslal jej poslal do brány i přes teč jednoho z hostujích hráčů, stojícího na brankové čáře!!
84.Slavia mohla vstřelit další branku - Necidovu střelu, která už šla do branky, ale ve skuzu usměrnil na roh Pilař.
85.Střídání Viktorie: Bestu nahradil Hruška.
87.Utkání sleduje 11384 diváků.
88.Žlutou kartou byl napomenut Procházka za faul na postupujícího Ivanu.
89.Jarolímovu nádhernou střelu z přímého kopu dokázal Bartalský vyrazit.
89.Rohový kop rozehraný nakrátko se dostal až k Jarolímovi, střela našeho záložníka ale skončila vedle levé tyče.
90.Slavia i nadále útočí a snaží se o vstřelení třetí branky.
90.Utkání skončilo, Slavia porazila Viktorii Žižkov 2:1.

Tabulka - Gambrinus liga

6. Příbram 27
7. Teplice 24
8. Slovácko 23
9. Dukla 20
10. Slavia 20
11. H. Králové 19
12. Bohem. 1905 19
13. Č. Budějovice 13
14. Ostrava 10

Aktuální zápas - Odehráno

(Přípravné utkání)
Vecindario - Slavia       2:3
čt 9.2.2012 11:30

Poslední zápas

(Přípravné utkání)
U.D. Las Palmas - Slavia       0:1
st 8.2.2012 12:30

Další zápasy

Gambrinus liga (17. kolo)
Příbram - Slavia
so 18.2.2012 16:00


Gambrinus liga (18. kolo)
Slavia - Teplice
po 27.2.2012 18:00

Hvězda měsíce

image
Hvězda za měsíc leden je
VLČEK Stanislav

Nejlepší hráč

image
Nejlepší hráč posledního zápasu je LATKA Martin

Narozeniny

Tento měsíc slaví narozeniny:

ČEPELÁK Marek
04.02. 19 let

BERKOVEC Martin
12.02. 23 let

KOREŠ Štěpán
14.02. 23 let

HUBÁČEK David
23.02. 35 let

VLČEK Stanislav
26.02. 36 let