Články

V neděli v Edenu s Brnem

30.9.2017
PRAHA/EDEN – Posledním kolem před další reprezentační přestávkou pokračuje HET liga. Sešívaní přivítají v neděli od 18:00 v Edenu Brno. Utkání vysílá živě televizní stanice O2 TV Sport.

Další slávista ve výběru týdne Evropské ligy!

30.9.2017
PRAHA/ASTANA - Po Eduardu Sobolovi má Slavia po druhém hracím dnu druhého zástupce v sestavě týdne podle serveru uefa.com! Michael Ngadeu odvedl tradičně spolehlivou defenzivní práci, kterou vyšperkoval jedinou brankou sešívaných. Ve výběru nejlepších hráčů se tak prosadil vedle borců z Arsenalu nebo Zenitu.

U13 vítězem Premier Cup!

30.9.2017
PRAHA/EDEN - Opět po roce se v tréninkovém centru mládeže v Edenu ve sváteční den uskutečnil Premier Cup. Turnaj je určen pro kategorii U13 a stejně jako minulý rok se ho zúčastnila kvalitní mužstva. Tentokrát dorazily týmy FC Zbrojovka Brno, AC Sparta Praha a slovenská MŠK Žilina. Hrací systém byl 10+1 na velké hřiště, hrálo se 2 x 20 minut, každý s každým. Kompletní souhrn turnaje připravil trenér vítězného týmu U13 Ondřej Jura.

V neděli hraje Slavie! Od 18 hodin se Zbrojovkou Brno!

30.9.2017
EDEN – Přijďte Slavii podpořit v boji o důležité ligové body! V 9. kole přivítáme doma v Edenu Zbrojovku Brno. Hraje se v neděli 1. října od 18 hodin. Stadion se otevírá hodinu a půl před začátkem zápasu.

Poprvé pod střechou. Zajímavá zkušenost, říká o Astaně Kovář

28.9.2017
KAZACHSTÁN/ASTANA - V brance nahradil Jana Laštůvku a svými zákroky podržel v Kazachstánu sešívané. Ti pod zataženou střechou Astana Areny vybojovali remízu. „Spíš mě to trefovalo,“ usmíval se po utkání gólman Přemysl Kovář.

Neproměněné šance? To je evergreen

28.9.2017
KAZACHSTÁN/ASTANA - Sešívaní mají po druhém zápase ve skupině A Evropské ligy na svém kontě čtyři body. V Kazachstánu si Slavia na své konto připsala jeden za remízu a mohla ji mrzet dvě nastřelená břevna z první půle. „Astana je těžký soupeř, takže je to velmi cenný bod,“ říká trenér Jaroslav Šilhavý.

Z Astany se body budou vozit těžko, říká Sýkora

28.9.2017
ASTANA/ASTANA ARENA - Záložník Jan Sýkora trefil v první půli v Astaně břevno, stejně jako jeho kolega Miroslav Stoch. „Naše šance měly skončit gólem, je ale dobře, že jsme se do nich dostali," říká po skončení nakonec remízového utkání Sýkora.

Skvělý úvod nakonec přinesl jen bod

28.9.2017
ASTANA/ASTANA ARENA - Sešívaní skvěle vstoupili do utkání Evropské ligy proti Astaně a už po 18 minutách vedli, soupeř ale vyrovnal těsně před přestávkou a ve druhé půli už branka nepadla. Slavia tak bere do tabulky skupiny A další bod.

ONLINE: Slavia hraje Evropskou ligu v Astaně. Už od 17:00!

28.9.2017
KAZACHSTÁN/ASTANA – Už v 17:00 středoevropského času vstoupí sešívaní do svého druhého utkání základní skupiny Evropské ligy. V sestavě proti Astaně se objeví vedle Sýkory také Tomáš Necid nebo Jaromír Zmrhal.

Hráči na hostování: Stanislav Tecl trefil postup v poháru

28.9.2017
PRAHA - Uplynulý týden přinesl kromě tradičních ligových soutěží také zápasy domácího poháru. Hned trojice mladých slávistů odehrála za Viktorii Žižkov oba zápasy, z poháru však pražský tým vyřadil vítězným gólem za Jablonec Stanislav Tecl.

Astanu respektujeme, ale soupeře se nebojíme, říká Šilhavý

27.9.2017
ASTANA/ASTANA ARENA - Sešívaní si ve středu večer na vlastní kopačky vyzkoušeli umělý povrch pod zataženou střechou v Astana Areně. I když by v době zápasu mělo v kazašské stepi mrznout, uvnitř bude panovat teplota pro fotbal o poznání příjemnější. Jak se na zápas těší Ruslan Rotaň a trenér Jaroslav Šilhavý?

Miroslav Beránek: Astana postaví nejsilnější sestavu

27.9.2017
KAZACHSTÁN/ASTANA – Trenér Miroslav Beránek vedl národní tým Kazachstánu, před čtyřmi lety pak usedl i na lavičku našeho čtvrtečního soupeře z Astany. „Na Kazachstán vzpomínám jen v tom nejlepším. Prožil jsem tam tři roky krásného trenérského života, byť jsme s národním týmem většinou s těmi silnými soupeři prohrávali. Nicméně si myslím, že za tu dobu jsme ten tým někam posunuli. Když jsem se pak dostal ještě k týmu Astany, se kterým jsme zvítězili v Kazašském poháru, získal jsem další hezké vzpomínky, říká Miroslav Beránek.

Výsledky mládeže: Žáci stále stoprocentní, derby pro U10

26.9.2017
PRAHA - Starší žáci v kategoriích U15 a U14 pokračují ve stoprocentním bodovém zisku, tentokrát vyhráli v Pardubicích 2:1 v případě starší kategorie, mladší poté v poměru 4:1 pro Slavii. Tým U10 vyhrál v derby na Strahově proti Spartě.

Věřím, že se podmínkám přizpůsobíme

26.9.2017
ASTANA - Po náročné cestě a bez nemocného Josefa Hušbauera dorazili sešívaní do hlavního města Kazachstánu. Přivítal je tu čtyřhodinový posun, večerní teploty na nule a na stadionu je navíc čeká umělá tráva. „Věřím, že se dovedeme přizpůsobit,“ nemá obavy trenér Jaroslav Šilhavý.

Hlavní cíl? Vítězství, má jasno obránce Jan Bořil

26.9.2017
ASTANA – Dva dny před výkopem vyrazili sešívaní na dlouhou cestu do kazašské Astany, kde je čeká utkání Evropské ligy. A cíl je stejný jako vždy. „Letíme udělat dobrý výsledek a hlavně vyhrát,“ zdůrazňuje obránce Jan Bořil.