Statistiky: Slavia na vrcholu v počtu střel a odebraných míčích | SK Slavia Praha

Statistiky: Slavia na vrcholu v počtu střel a odebraných míčích

PRAHA - Po skončené podzimní části SYNOT ligy vám přinášíme tradiční přehled statistik hráčů A-týmu. Letos vyčnívají dvě jména, a to Milan Škoda a Jaromír Zmrhal.
Útočník Milan Škoda zažil svůj nejpovedenější podzim ve Slavii a možná v celé kariéře vůbec. Ještě v dresu Bohemians Praha 1905 nastřílel při svém rekordním podzimu také osm gólů, letos v září se dokonce hovořilo o jeho možné nominaci do reprezentace. V tabulce střelců celé SYNOT ligy je na čtvrtém místě.

Funkci "železného muže" převzal po Davidu Hubáčkovi nejprve krátce Ondřej Petrák, ale po jeho odchodu do Německa ho směle zastoupil Jaromír Zmrhal. Ten letos chyběl pouze úvodních čtyřicet minut na Slovácku, jinak nasbíral plnou porci odehraného času. Celkově má tedy Zmrhal odehráno 1440  minut a jako jediný ze slávistů zasáhl do všech podzimních duelů. Když k tomu připočteme ještě přípravná utkání reprezentace do 21 let, má za sebou slávistický odchovanec velmi náročný podzim.

Nejvíc asistencí si ze slávistů připsali Martin Juhar, Karel Piták a Vukadin Vukadinovič, všichni mají shodně tři přesné gólové nahrávky. Slávisté na podzim uhájili jen dvě čistá konta. Každý z obou brankářů, kteří zasáhli do hry, si připsal po jedné vychytané nule.

Co se týče týmových statistik, tak Slavia na podzim vstřelila 21 gólů, což dělá průměr 1,3 branky na utkání. Znatelně lepší měli sešívaní druhé půle, ve kterých svěřenci trenéra Beránka vstřelili 13 gólů. Velký rozdíl je také v gólech na domácím stadionu (14) a venku (7).

Zajímavou statistikou je počet střel. V ní je Slavia na druhém místě s celkovým počtem 434 střel směrem k soupeřově brance, z nichž šlo 76 přímo na branku. Naopak třetí od konce jsou slávisté v počtu přihrávek, těch za podzim vyprodukovali 6036. Padesátiprocentní úspěšnost mají slávisté v osobních soubojích, kterých podstoupili během podzimu 3078.

Branek dostali sešívaní celkem 22, čistá konta udrželi dvě (Plzeň doma, Ostrava venku). První místo obsadili sešívaní v počtu odebraných míčů. Soupeřům během podzim sebrali slávisté míč celkem 147 krát. Žlutých karet dostali červenobílí během podzimu celkem 38 (4. místo), v průměru 2,4 karty na zápas. Nejvíce jich obdržel Aldo Baéz (8), dále Milan Černý se čtyřmi už si trest proti Baníku odseděl, za čtyři žluté karty to čeká v prvním jarním kole také kapitána Martina Latku. Jednu červenou kartu viděl Milan Nitrianský

Slávisté se v letošní sezoně dočkali také pokutového kopu. Penaltu proti Českým Budějovicím zahrávala Slavia po dlouhých 73 ligových zápasech, poprvé od 3. května 2012, kdy vstřelil gól David Hubáček proti Hradci Králové. Celkem jsme kopali dvě penalty, jak Karel Piták, tak Martin Latka proměnili.

Sešívaní mají třetí nejvyšší průměrnou návštěvnost na zápasech SYNOT ligy v Edenu. V průměru si na utkání našlo cestu 7 830 fanoušků, nejvíce tradičně na pražské derby se Spartou (16 661), velmi dobrá návštěva přišla také na vítězný zápas s Plzní, a to 11 003 příznivci.

Vysvětlivky:
Z – počet zápasů MIN – počet odehraných minut PČK (brankáři) – počet čistých kont