Utkání si rozebereme, hráli jsme naivně, říká trenér | SK Slavia Praha

Utkání si rozebereme, hráli jsme naivně, říká trenér

DUBAJ - Sešívaní v prvním duelu na herním soustředění v Dubaji nestačili na ruský celek Zenit Petrohrad 1:5. Trenér Jindřich Trpišovský byl spokojený s prvním poločasem, mrzely ho neproměněné šance a zvlášť třetí obdržený gól: „My jsme v některých fázích hráli strašně naivně. První poločas za mě velmi dobrý výkon, druhý poločas jsme se snažili, ale s hrubými chybami.," říká trenér Slavie.
Jak hodnotíte prohru 1:5 se Zenitem?
„Myslím si, že první poločas byl od nás velmi dobrý. Bylo to kvalitní, byli jsme lepším týmem, bohužel jsme po jedné ztrátě dostali gól z jediné šance. Šance, které jsme měli, jsme neproměnili, ale myslím si, že to byl velice slušný výkon. Do druhého poločasu jsme špatně vstoupili, kdy jsme tam propadli v jednom souboji, soupeř šel sám na bránu a dal na 2:0. Myslím si, že potom jsme hráli opět velice dobře, dali jsme gól na 2:1. Opět jsme byli lepší, pak jsme udělali školáckou chybu, kdy jsme po faulu odběhli od míče a soupeř nám dal na 3:1. Pak už se to zvrhlo v to, že my jsme šance neproměnili, soupeř hrál samozřejmě velmi dobře. Všechny svoje šance proměnil. My jsme v některých fázích hráli strašně naivně. První poločas za mě velmi dobrý výkon, druhý poločas jsme se snažili, ale s hrubými chybami.“

Co vám to naznačilo do budoucna?
„Proti takovým soupeřům musíme mít větší kvalitu na míči, protože ty šance, které máme, neskončí gólem, a navíc jde soupeř do protiútoku, vždycky to dobře dohrál. Spíše jde o souhru týmu, lepší postavení a ve druhém poločase i o větší práci některých hráčů, protože ve druhém poločase to nebylo zdaleka tak pracovité.“

Kvůli zdravotním problémům nehráli Jan Sýkora a Tomáš Souček, nenastoupil ani Ondřej Kolář. Jak to s nimi vypadá?
„Ondřej trénuje. My chceme, aby brankáři chytali celé utkání, a ne aby se střídali po poločase. Dneska chytal Přéma, Ondra normálně trénuje. Honza Sýkora dnes už trénoval s kondičním trenérem, tam se ten stav trochu lepší. Tomáš Souček také dnes poprvé běhal, zítra se snad zapojí. Čekají nás tři těžké zápasy během šesti dnů, takže doufám, že nás hráči co nejdříve doplní, aby hráči mohli hrát na svých postech, protože i dnes jsme tam museli trochu improvizovat na některých pozicích. Chceme se co nejdříve sehrát, teď nám z toho tito tři hráči vypadli a někteří další se také vrací po zranění jako Milan Škoda.“

Byla poslední půlhodina ovlivněna střídáními?
„Nejvíce to ovlivnila situace u třetího inkasovaného gólu. My jsme krátce předtím dali gól na 1:2, hráli jsme velice dobře. Za A uděláme zbytečný faul, za B tu chybu, o které jsem už mluvil. Když pak prohráváte o dva góly, tak se více tlačíte dopředu, soupeř nás pak trestal. První poločas velká většina hráčů lépe plnila defenzivní úkoly, a to přepínání mezi obranou a útočnou fází. V první půli měl soupeř jeden brejk, ze kterého padl gól. Ve druhém poločase jich bylo mnohem více.“

Je tam znát, že si hráči zvykají na jiný herní styl a na jiné požadavky z vaší strany?
„Určitě, ale já si myslím, že dnešní zápas byl hodně ovlivněn neproměňováním šancí, na šance to bylo vyrovnané utkání. Akorát soupeř je měl vyloženější, protože byly do otevřené obrany po některých našich zbytečných ztrátách. My se o něco snažíme, ale to si vyžaduje to, abychom byli přesní v kombinaci a ty situace dohrávali, nepouštěli soupeře do takových přečíslení. Samozřejmě střídání mohlo mít vliv, ale my tu zátěž musíme rozložit. Čekají nás tři těžká utkání během šesti dnů. Potřebujeme, aby se hráči dostali do hry a dostali stejnou šanci. Soupeř měl za prvních 50 minut dvě šance, v posledních minutách jich měl ale daleko více.“

Po třetím a čtvrtém gólu jste byl hodně naštvaný. Bude takhle důrazné i pozápasové hodnocení?
„Určitě použijeme video, budeme si to rozebírat, protože těm gólům předcházely věci, které se v prvním poločase nestávaly. Nenapojovali jsme se na hráče, za mě jsme nepracovali tak důsledně. Nebyli jsme tak kompaktní vypadávali nám z toho někteří hráči a soupeř měl přečíslení, což prvních 55 minut nebylo. Samozřejmě mě naštval třetí gól, to je jak ze žákovské úrovně po straně taktiky. Je tam dost zkušených hráčů, abychom nic takového neudělali. Byl to vlastně gól zadarmo. Soupeře jsme posadili na koně. Jsme ve fázi, kdy se poznáváme. Tohle byl samozřejmě hodně kvalitní soupeř. Já si cením toho, že jsme prvních 60 minut odehráli vyrovnané utkání, možná jsme byli nebezpečnější, možná jsme byli lepší na míči, dobře jsme napadali. Musíme to dělat celý zápas a nejen 60 minut.“