Jefferson vyšvihl juniorku zpět na druhé místo | SK Slavia Praha

Jefferson vyšvihl juniorku zpět na druhé místo

Slavistická juniorka se po krkolomném vstupu do jarní části ČFL začíná dostávat do formy. Ve středu si v předehrávce třiatřicátého kola poradila s Náchodem a vrátila se zpět na druhé místo, na němž po podzimu byla. Na všech třech brankách se podílel Brazilec Jefferson.

V úvodu utkání jsme měli trochu navrch, do šancí jsme se však nedostávali. Poté převzal iniciativu Náchod a to se mu stalo osudným. V 21. minutě Martin Zachariáš nacentroval z rychlého protiútoku do šestnáctky, kde Jefferson přeskočil dva beky soupeře a otevřel skóre. O devět minut později jsme se prosadili podruhé. Martin Zachariáš vyvezl míč a kolmicí vysunul Jeffersona. Brazilec udělal kličku gólmanovi, patičkou vrátil balón Hašlerovi, který střelou do prázdné branky zvýšil na 2:0.

Ani po přestávce protivník neodpadl, vytvořil si dvě velké příležitosti, ale Brankář Kozáčik nás podržel. Konečnou podobu dal výsledku v 55. minutě opět Jefferson, jenž ve středu odehrál nejlepší zápas v sešívaném dresu. Po prostrčení od Tomáše Hrdličky se brazilský fotbalista dostal před gólmana, překonal jej a upravil na 3:0.

„Byl to souboj o druhé místo, utkání bylo náročné. Náchod je velmi dobrý, disponuje velikou útočnou silou. Jsem spokojen. Neinkasovali jsme a všechny tři branky jsme dali ze hry. Začínáme se zlepšovat,“ uvedl trenér Pavel Trávník.

Slavia B – Náchod-Deštné 3:0 (2:0)
Branky: 21. a 55. Jefferson, 30. Hašler
Sestava: Kozáčik – Mar. Zachariáš (80. Budějský), Chleboun, Mil. Zachariáš, Balík – Krajčík (70. Stejskal), Kotrba, Vondráček, Hrdlička – Hašler (46. Emmerling), Jefferson