Slávistky porazily Kladno | SK Slavia Praha

Slávistky porazily Kladno

Fotbalistky Slavie si po nedělní výhře na hřišti Kladna 3:2 zajistily i díky ostatním výsledkům druhé místo v ligové tabulce. Po jedné brance zaznamenaly v dresu Slavie Pěničková a Ižová, jeden gól si soupeř vstřelil sám.

Po celý první poločas jsme měli vytrvalou převahu, Kladno se do zakončení nedostalo. Nejvíce jsme hrozili ze standardních situací, po kterých jsme si vypracovali dvougólové vedení. V 15. minutě si po rohu Hejlové domácí svěřenkyně v nouzi srazila míč do vlastní brány. O pár minut později zahrála Hejlová přímý kop a hlavou se prosadila Pěničková. Další šance zůstaly nevyužity.

Po nástupu do druhé půle jsme po rychlém brejku a parádní přihrávce Pěničkové na Ižovou zvýšili na rozdíl tří branek. Do slibných šancí se pak dostaly Pěničková, Ižová a Holečková. Žádná z hráček se však nedokázala prosadit. Naopak Kladno se nevzdalo a po pěkné kombinaci snížila v 64. minutě Povolná. Přestalo se nám dařit, čehož domácí využili ke vstřelení další branky. Do rozhozené obrany podnikli minutu před koncem rychlý brejk, který zakončovala Ferenčíková. Na vyrovnání se soupeř naštěstí nezmohl.

Kladno – Slavia 2:3 (0:2)
Branky: 64. Povolná, 89. Ferenčíková – 15. soupeř vlastní, 24. Pěničková, 47. Ižová
Sestava: Taušová – Zubková (80. Benýrová), Hreňová, Jeřábková, Petranová (77. Kaplanová) – Hejlová, Šteffanová, Pěničková, Bottová – Ižová (85. Přibyslavská), Šeranová (61. Holečková)