Béčko dorostu si předehrálo utkání v Pardubicích | SK Slavia Praha

Béčko dorostu si předehrálo utkání v Pardubicích

FK AS Pardubice - Slavia „B“ dor. 1:0 (1:0), ČLSD, středa 16.4.08
Slavia: Ondřej Vahala – Alois Hyčka, Robert Kysela (80´Radek Štefan), Ondřej Běloušek, Sebastián Novák – Jaroslav Večeřa (46´Michal Rejka), Ondřej Vaněk, Petr Kolařík, Zdeněk Čechák (46´Štěpán Zahálka) – Pavel Vyhnal, Miloš Mirkovič (63´Michal Poláček).

Ve středeční předehrávce 24.kola České ligy staršího dorostu jsme zavítali do Pardubic. Hrálo se za nevlídného počasí a silného větru. Do utkání jsme nevstoupili dobře a už v 7´min. byl k údivu všech (překvapeni byli i domácí) proti nám nařízen pokutový kop, který domácí bezpečně proměnili – 1:0!. Tento fakt byl klíčovým momentem celého utkání. Naše hra byla ustrašená, zalekli jsme se tvrdé hry soupeře, který hrál hodně „do těla“ a s tímto způsobem hry jsme se nedokázali vypořádat. Měli jsme sice většinou míč na svých kopačkách, ale nedokázali jsme si vytvořit žádnou šanci. Do druhého poločasu jsme šli s cílem změnit způsob hry a zvrátit vývoj utkání. Tento cíl jsme však nesplnili. Náš obraz hry zůstal stejný a nepomohlo ani střídání hráčů. Až v samotném závěru jsme se nadechli k závěrečnému náporu a dokonce jsme si vypracovali dvě vyložené šance. Štěstí nám však nepřálo a nedokázali jsme dopravit míč do soupeřovy branky. Utkání tedy skončilo tímto nepříznivým stavem. Z tohoto špatného výkonu celého týmu se musíme jenom poučit a soustředit se na další zápasy. - J.Neuberg -

FK AS Pardubice - Slavia „D“ dor. 2:2 (0:2), ČLMD, středa 16.4.08
Branky: Halama, Veselý
Slavia: Patrik Malina – Jakub Šimkovský (47. Adam Hofman), Ladislav Brůžek, Jan Mikula, Jakub Sudek (41. Ladislav Gazdík) – Petr Pařízek (59. Filip Žák), Ondřej Petrák, Vladimír Halama, Luboš Tusjak (66. Jan Jílek) – Daniel Veselý, Jakub Goiš

Ve vloženém středečním zápase jsme tentokrát zavítali na půdu silných Pardubic s cílem napravit předešlý nepovedený zápas na Spartě. Už od začátku zápasu bylo patrné, že hráči tentokrát chtějí hrát daleko aktivněji a důrazněji. Přesto byla hra poměrně vyrovnaná, soupeř hrál také velmi dobře a až ve 20. minutě rozehrál Mikula standardní situaci, po které Halama vstřelil úvodní branku utkání – 0:1. Ve 34.minutě zacentroval z pravé strany Brůžek a Veselý nádhernou střelou z voleje zvýšil na 0:2. Tak skončil první poločas. Do druhého poločasu jsme už tentokrát nevstoupili tak dobře a Pardubice ve 47.minutě snížily na 1:2. V následujících minutách se hrál velmi kvalitní fotbal z obou stran, měli jsme několik zajímavých situací před brankou Pardubic, ale gól jsme bohužel nevstřelili. Naopak v 72. minutě po zaváhání naší obrany při rohovém kopu soupeře Pardubice vyrovnaly na 2:2. Přesto jsme mohli ještě v závěru vyhrát, neboť v 77. minutě Veselý trefil z přímého kopu spojnici branky soupeře. „Velmi mě mrzí, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce vzhledem k dvoubrankovému vedení na hřišti kvalitního soupeře, ale přístup hráčů k zápasu a předvedená hra byla tentokrát na velmi dobré úrovni,“ zhodnotil utkání trenér Miroslav Jíra. - M.Jíra -