Slavia podala protest | SK Slavia Praha

Slavia podala protest

PRAHA - Slavia podala protest proti výkonu rozhodčího Radka Příhody a Drahoslava Handlíře v zápase 25. kola Gambrinus ligy SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav. Oficiální protest byl podán ve středu ke Komisi rozhodčích ČMFS k rukám pana Macely...

„Podle našeho názoru se rozhodčí v utkání s Mladou Boleslaví dopouštěli hrubých chyb, které ve svém důsledku způsobily neregulérní průběh hry a ovlivnění celého zápasu," uvedl ředitel komunikace Ondřej Zlámal.

Slavia společně se stížností předala záznam utkání s momenty, které podle jejího názoru ovlivnily průběh utkání.

5. minuta - neoprávněné nařízení přímého kopu ve prospěch hostujícího mužstva za údajný faul hráče Slavie Fořta na hráče Mladé Boleslavi Hrdličku, z bezprostředně následující akce padla první branka hostů

23. minuta - neuznání regulérní branky Slavie, kterou vstřelil Pavel Fořt pro údajný ofsajd

37. minuta - nenařízení přímého volného kopu a neudělení osobního trestu pro hráče Mladé Boleslavi Janíčka po jeho skluzu a zasažení Dušana Šventa

43. minuta - neudělení žluté karty a následné červené karty hráči Mladé Boleslavi Opielovi po jeho zákroku zezadu na Marka Suchého

66. minuta - neudělení červené karty hráči Rolkovi za zmaření jasné brankové příležitosti při zákroku na Pavla Fořta, po kterém následoval pokutový kop

66. minuta - před zahráním pokutového kopu hráči Mladé Boleslavi vběhli do pokutového území předčasně, hostující brankář před provedením pokutového kopu opustil postavení na brankové čáře, pokutový kop se měl opakovat

73. minuta - po nařízení nepřímého volného kopu za malou domů, kdy brankář chytil míč v pokutovém území, nebylo dodrženo místo přestupku, které bylo v pokutovém území, kop se rozehrával za jeho hranicí

80. minuta - nenařízení přímého kopu po zákroku hráče Mladé Boleslavi Janíčka na hráče Dušana Šventa po odebrání míče, podle našeho názoru měl být udělen hráči Janíčkovi osobní trest

Slavia také poukázala na to, že rozhodčí nastavil v druhém poločase pouze dvě minuty, ačkoliv došlo k pěti střídáním a dvěma ošetřováním.

Negativní zkušenosti s rozhodčím Radkem Příhodou nemá Slavia poprvé, v podzimní části řídil derby na Letné, ve kterém nepotrestal celou řadu tvrdých zákroků soupeře. Nepotrestané surové zákroky Slavia zaznamenala také v utkání v Jablonci, které tento rozhodčí řídil.

Po těchto utkáních oficiální protest nepodala, tentokrát už k takovému kroku musela sáhnout. Slavia si nepřeje, aby atraktivita pondělního utkání zakryla hrubé chyby, které na jeho průběh měly vliv.

Slavia v závěru protestu požádala Komisi rozhodčích, aby rozhodčí Příhoda nebyl nominován ve funkci hlavního rozhodčího k žádnému soutěžnímu utkání Slavie do konce sezony 2008/2009.