A-dorost vyhrál v Jihlavě 5:4 | SK Slavia Praha

A-dorost vyhrál v Jihlavě 5:4

A-dorost Slavie si připsal v sobotu další vítězství - díky dvěma brankám Krasniqiho, jedné Čepeláka, Peréze a Červenky vyhrál v Jihlavě 5:4.

Od první minuty se hrálo útočné utkání, ve kterém dominovali především slávisté. Do 10.minuty měli tři velké příležitosti, ale ani Červenka, ani Tusjak a nakonec ani Šimeček neproměnili své šance. Domácí Jihlava se dostala k první střele na branku v 18.minutě a hned z toho byla branka. Podvín rozehrál na Proška, ten na polovině ztratil míč, domácí kolmo vysunuli útočníka Kučeru a ten poprvé rozvlnil síť za zády brankáře Měsíčka.

Naštěstí neuteklo ani pět minut, Šimeček rozehrál rohový kop a Čepelák doklepl odražený míč na 1:1. I nadále se hrál útočný fotbal a na obou stranách přibývalo šancí. Ve 33.minutě se rozeběhl po levé straně slávistické obrany útok jihlavských, který bohužel skončil druhou brankou, když domácí útočník dokonale obstřelil slávistického brankáře 2:1.

Opět však slávisté dokázali rychle reagovat, když další odražený míč po standardní situaci dopravil za záda jihlavského Kotnoura Červenka, běžela 37.minuta  a na ukazateli skóre svítilo 2:2.

Druhý poločas začal opět náporem slávistů, ze kterého vznikla asi nejkrásnější branka utkání. Krasniqi navedl míč před pokutové území, narazil si s Červenkou, a sám zakončil podél bezmocného jihlavského brankáře 2:3. Přestřelka však pokračovala i nadále, jihlavští nesložili zbraně a v 67.minutě podnikli rychlý protiútok a po kolmici za obranu opět prostřelil Měsíčka Kučera 3:3.

V 72.minutě se dostal na hřiště střídající Peréz a hned se zapsal mezi střelce. Krasniqi opět ideálně prostrčil kolmou přihrávku na nabíhajícího Peréze, který nezaváhal a trefil se poprvé ve slávistickém dresu od svého letního příchodu 3:4. Ještě jednou se však podařilo domácím vyrovnat, když po autovém vhazování nepokryli slávisté hráče na odraženém míči a ten střelou přes celou branku vymetl pavučinu Měsíčkovi branky 4:4.

Horor nakonec ukončil jeden z nejlepších hráčů na hřišti. Petrák založil rychlý  brejk, Šimeček postupoval na branku a těsně před pokutovým územím byl faulován. K přímému kopu se postavil Krasniqi a v 90.minutě rozhodl střelou do šibenice 5:4.

Hodnocení trenéra Peřiny: Dnes to bylo velmi útočné utkání a my jsme ukázali velkou kvalitu směrem dopředu. Domácí hráli otevřený fotbal a to nám svědčí. Bohužel jsme se dopustili několika zbytečných chyb v obraně, ale fotbal je hra pro diváka a ten  musel být dnes nadmíru spokojen.

A-dorost

Jihlava - Slavia 4:5

Branky Slavie: 55. a 90.Krasniqi,23.Čepelák, 72.Peréz, 37.Červenka

Sestava Slavie: Měsíček - Šimkovský(72.Peréz),Čepelák, Podvín, Sudek - Šimeček,Petrák,Krasniqi - Prošek(90.Wisniewski), Červenka, Tusjak(62. Smolák)

C-dorost

Jihlava . Slavia 2:3 (2:1)

Branky: 2 Hudeczek, Liska

V 8. kole 1.ligy mladšího dorostu jsme zavítali na Vysočinu a sehráli mistrovské utkání s Jihlavou. Vstup do zápasu se nám nezdařil. Udělali jsme několik hrubých chyb, které soupeř dokázal potrestat. Již v 8. minutě jsme chybovali v rozehře a Jihlava skórovala poprvé – 1:0. Následný gól jsme obdrželi v 15. minutě, kdy v návaznosti na naší nedůslednost a nedůraz na levé straně obrany soupeř odcentroval míč do pokutového území, kde jsme špatně pokryli nabíhajícího soupeřova útočníka a ten bez problémů vstřelil druhý gól utkání – 2:0. Od této chvíle jsme se snažili maximálně zpřesnit kombinační hru a otočit pro nás nepříznivé skóre. To se nám začalo dařit ve 25. minutě. Záložník K. Hudeczek, po souboji útočníka Hannicha s vyběhnutým soupeřovým brankářem, získal odražený míč a přesně skóroval – 2:1. Do konce prvního poločasu se výsledek již nezměnil.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem hlavně se vyvarovat chyb v rozehře a pokusit se otočit výsledek v náš prospěch. Skóre jsme následně srovnali ve 46. minutě. Po středové kombinaci jsme překonali obranný blok soupeře a znovu záložník K. Hudeczek po kolmé přihrávce útočníka J. Peterky prostřelil brankáře – 2:2. Rozhodující gól utkání vstřelil útočník F. Liška v 68. minutě po přihrávce záložníka K. Hudeczka mezi obránce – 2:3.

Závěrem je nutno podotknout, že se musíme v příštích utkání důsledně vyvarovat takto triviálních chyb v defenzivní činnosti. Zároveň celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost a otočení zápasu do vítězného konce.

Slavia: Josef Řehák – Jakub Pachl, Matěj Svoboda (53´ Nikolas Salašovič), Martin Hejno, Adam Sládek (41´ Daniel Bady) – Kristian Hudeczek, Michal Skwarczek, Denis Duga (60´ David Červený) – Jan Peterka, František Lišk, Jan Hannich (70´ Michael Vavřík)

Na střídání ještě připraven: Vojtěch Maršík, Jakub Šonka, Ondřej Voska