Béčko vyhrálo v Prachaticích | SK Slavia Praha

Béčko vyhrálo v Prachaticích

PRACHATICE - Slávistická juniorka si připsala velice cenné vítězství, když v sobotu dopoledne porazila v Prachaticích místní Tatran 2:0, obě branky vstřelil útočník Karel Zelinka.

Na krásném městském stadionu, který obklopují šumavské kopce, se svěřencům trenéra Luboše Kozla podařilo přehrát velmi silného soupeře. První šanci ke skórování nabídl domácímu Frnochovi nepřesnou malou domů Nachtman, prachatický útočník ji však nevyužil.

V sedmnácté minutě se po krásné samostatné akci prosadil poprvé Karel Zelinka, zatáhl míč do pravé strany, uvolnil se a levačkou poslal míč křížnou střelou do sítě. Slávisté dobře napadali rozehrávku domácích a vyráželi do protiútoků. Ve 34. minutě napravil Nachtman svoji chybu a zablokoval střelu Schona, na druhé straně pronikl do vápna Dočkal, ke střele se už ale nedostal.

Sedm minut po přestávce Gecov obral na středu hřiště o míč Ludačku, slávisté šli do přečíslení a Gecov nádherným pasem uvolnil Zelinku, který zachoval rozvahu a poslal míč do sítě podruhé. Prachatice mohly snížit po centru Kočího, ale Zušťák mířil z malého vápna do břevna, Toncarovu nádhernou ránu z dálky chytil skvělým zákrokem Hanuš.

Domácí byli nebezpeční zejména po standardkách a centrech Kočího, ovšem předvedli i dost nesympatickou tvář, když se dvakrát pokusili nafilmovat penaltu, nejprve se skácel ve vápně Schon, po něm ještě Toncar. Deset minut před koncem ještě Kočí nesmyslně fauloval brankáře Hanuše.

Slavia využívala možnosti k protiútokům, hráči akce svižnou kombinací na jeden dotek zakládali, ale dobrou finální přihrávku nevymysleli, výjimkou byl centr Váchy z pravé strany, po kterém Robin Dejmek hlavičkoval těsně vedle branky.

„Projevilo se záporné hodnocení minulého zápasu, dnes byl přístup hráčů naprosto v pořádku, hráli jsme kompaktně a zdravě agresivně. Vyplatilo se nám vsadit na rychlostní typy hráčů v útoku, zápas rozhodly dva výborné brejky," řekl po zápase našemu webu trenér Luboš Kozel. „Jsem velice spokojený, porazili jsme tým, který považuji za jeden z nejlepších v celé soutěži," dodal Luboš Kozel.

Prachatice - Slavia B 0:2 (0:1)
Branky: 17. a 51. Zelinka
Prachatice: Minár - Kubiš (79. Nitranský), Pravda, Babka,Endl - Frnoch, Ludačka, Kuračka, Kočí - Frnoch (25. Schon), Zušťák
Slavia B: Hanuš - Vácha, Radek Dejmek, Studík, Nachtman - Dočkal (90.Vagrčka), Bayer, Gecov, Vrzal (71. Jablonský)- Zelinka (82. Borovský), Robin Dejmek
Rozhodčí: Rožec