K vysokému vítězství zavelel Adauto | SK Slavia Praha

K vysokému vítězství zavelel Adauto

Slavia potvrdila vzestup formy a po pěti ligových zápasech bez plného bodového zisku se konečně radovala z vítězství. V dohrávce 9. kola vyhrála nad doposud neporaženým Brnem 4:1.
Slavia potvrdila vzestup formy a po pěti ligových zápasech bez plného bodového zisku se konečně radovala z vítězství. V dohrávce 9. kola vyhrála nad doposud neporaženým Brnem 4:1. Červenobílým vyšel skvěle vstup do utkání, skóre otevřel krátce po úvodním hvizdu Adauto. Druhou branku a svou první v nejvyšší soutěži přidal Milan Zachariáš, těsně před přestávkou zvyšoval Martin Müller. Ve druhé půli snížil Petr Musil, konečné slovo ale patřilo slávistům, gólový účet atraktivního duelu uzavřel střídající Pavel Fořt.

V sestavě domácích došlo oproti střetnutí ve Smeděrevu k jedné změně, na levém kraji obrany nastoupil Tomáš Hrdlička. Ve stoperské dvojici s Martinem Müllerem hrál Milan Zachariáš, kde nahradil zraněného Adama Petrouše.

„Pomohl nám rychlý gól,“ pochvaloval si kouč Miroslav Beránek. „Hosté pak museli otevřít hru. Je paradoxem, že si Brno vypracovalo v první půli víc šancí. Ve druhém poločase, který skončil 1:1, jsme jich měli víc my,“ poznamenal Beránek. „Vítězství jsme po sérii špatných výsledků moc potřebovali. Mám radost z naší ofenzívy, soupeř inkasoval v průběhu ligy jen čtyřikrát, my jsme mu dali další čtyři góly v jednom zápase a mohli přidat i další,“ pochvaloval si lodivod Slavie.

Trenér Moravanů Karel Večeřa příliš důvodů k radosti neměl. „Domácí vyhráli zaslouženě, ale my jim situaci hodně ulehčili. Nepovedl se nám začátek utkání, z první akce jsme dostali branku,“ zalitoval. „Ale divákům se dnešní střetnutí muselo líbit, oba týmy si vytvořily spoustu příležitostí, které na rozdíl od nás Slavia proměňovala,“ povzdechl si. „Udělali jsme příliš chyb, z výkonu svých svěřenců jsem zklamaný,“ podotkl na závěr.