Porazit Jablonec? Ani na posedmé | SK Slavia Praha

Porazit Jablonec? Ani na posedmé

Ani na sedmý pokus nedokázala Slavia porazit Jablonec. V televizním zápase 7. ligového kola remizovala na severu Čech 1:1 a na vítězství proti svému soupeři si musí počkat minimálně do jara. Branky stříleli v první půli Tomáš Michálek, za hosty vyrovnával útočník Adauto.

Na jablonecké Střelnici viděli diváci v úvodním dějství pohledný fotbal, oba celky předvedly sympatický výkon. Více příležitostí si ale vytvořila Slavia. Po přestávce se hrálo především mezi šestnáctkami. V sestavě červenobílých chyběl oproti minulému ligovému kolu Sedláček. Od první minuty naopak nastoupil Martin Latka.

Slávistům nebyl v prvním poločase pro ofsajd uznán gól Adauta, jablonečtí se zase v samotném závěru dožadovali penalty po střetu Smíška s naším kapitánem Radkem Bejblem.

„Jsem zklamaný, chtěli jsme vyhrát a uzpůsobili jsme tomu i taktiku,“ řekl trenér Slavie Josef Csaplár. „Rozhodl první poločas. Nemůžeme si myslet, že si v utkání na cizím hřišti vypracujeme osm šancí. Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme proměnit ty, co máme. Remíza je spravedlivá,“ dodal Csaplár.

Kouč soupeře Petr Rada byl spokojený. „Každé utkání proti Slavii je svátek. Chtěli jsme vyhrát. Dostali jsme se rychle do vedení, ale neuhlídali centr Zbončáka a jednogólový náskok ztratili,“ konstatoval jablonecký lodivod. „Druhý poločas byl boj, mnoho šancí v něm nebylo. Celkově jsme zápas zvládli,“ uzavřel Rada.