Prohlášení Slavie a fanoušků k vhazování předmětů na hrací plochu

PRAHA - SK Slavia Praha i její fanouškovská sdružení jsou nadšeni z euforie, která v souvislosti s jarními výsledky A-týmu zavládla mezi širokou slávistickou veřejností. Průměrná jarní návštěva v Edenu přes 16 tisíc diváků je úžasným oceněním práce týmu vedeného trenérem Šilhavým. Celá Slavia si podpory příznivců ohromně váží. Byli jste to právě vy, kdo velkou měrou pomohl našim hráčům vstřelit rozhodující góly proti Teplicím i Plzni.
Zaplněný Eden však nepřináší jen radost, ale i jeden velký problém, který může Slavii ohromně ublížit: vhazovaní předmětů na hrací plochu. Házení kelímků, plastových lahví, jídla, zapalovačů i čehokoliv dalšího na hrací plochu a dokonce hráče soupeře je naprosto nepřijatelným chováním, které nehodláme tolerovat. Neslučuje se nejen se slušným chováním, klubovou tradicí a odkazem slávistických legend, ale především přináší klubu hrozbu tvrdých disciplinárních trestů. Reálně hrozí statisícové pokuty a především zavření Tribuny Sever na ligová utkání.

Eden je bezbariérovým stadionem, kde mají hráči s fanoušky neopakovatelný vzájemný kontakt, který mezi nimi vytváří mimořádný vztah. Díky tomu jsme dnes silnější než ostatní. Byli bychom velice neradi, aby nepřijatelné chování několika jednotlivců odnesli hráči i fanoušci tím, že bude zavřená Tribuna Sever. Nebo že bude Slavia donucena nainstalovat před Tribunu Sever síť, která naruší mimořádnou vazbu mezi fanoušky a klubem a celkově nás oslabí. Profitovat budou jen naši soupeři.

Nikdo z nás si žádnou síť, zavřenou Tribunu Sever ani jiná nepříjemná opatření v našem milovaném Edenu nepřeje. Věříme, že ani nikdo z fanoušků. SK Slavia Praha a její fanouškovská sdružení se proto shodla, že nepůjdou cestou kolektivní viny, ale potrestáním konkrétních jedinců, kteří ohrožují zážitek ostatních nepřijatelným vhazováním předmětů na hrací plochu. Ti, kteří takto škodí Slavii a jejím fanouškům, budou mít zakázaný vstup na zápasy v Edenu.

Abychom společně dokázali vrátit Slavii tam, kam patří, musíme táhnout za jeden provaz. Jak říká trenér Šilhavý v kabině: “Na prvním místě je klub. Až pak jsi ty.”

Soustřeďme se proto v závěru sezony na opravdu důležitou podporu našeho týmu. Užijme si společně po letech nezdarů postavení našeho klubu v tabulce a předváděnou hru. Hráči si vaši podporu zaslouží, stejně jako vy si zasloužíte bezbariérový Eden bez sítí.

Spolu jsme silnější!

SK Slavia Praha

Tribuna Sever

Odbor přátel

Fanklub

Aktuálně

U13: Stříbro z Hannoveru

včera
Žákovský celek o víkendu vyrazil k západním sousedům do Německa, kde v Hannoveru odehrál turnaj s nejrůznějšími týmy Evropy. Sešívaní si vedli skvěle a do Prahy dovezli stříbrné medaile.

U11: Dvě šestá místa na Ondrášovka Cupu

včera
Tým U11 o uplynulých dvou víkendech odehrál hned dva turnaje Ondrášovka Cup. Nejprve se v Českých Budějovicích střetl se stejně starými soupeři, druhý víkend pak hrál v kategorii U12 ve Vysokém Mýtě. Na obou turnajích skončili sešívaní šestí.

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

před 3 dny
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

Další články