Slávisté nastříleli sedm gólů! (video) | SK Slavia Praha

Slávisté nastříleli sedm gólů! (video)

PRAHA - Kdo nepřišel na fotbal, musí litovat. Za sedmnáct minut vedli slávisté čtyři nula a nakonec deklasovali Zlín vysoko 7:1. Utkání bylo navíc bohaté na premiérové branky, za Slavii se v ligovém utkání poprvé trefili Ivana, Pudil, Šourek a hned dvakrát Belaid, který doplnil svoji branku z Ligy mistrů. Do sítě Zlína mířily také přesné střely Vlčka a Volešáka, čestný úspěch Zlín zaznamenal díky naší vlastní brance.

„Věděli jsme, že nás čeká nepříjemný soupeř na venkovních hřištích kromě utkání na Spartě vždy bodoval. O ofenzivní síle Zlína jsme měli tušení, věděli jsme i o slabinách v obraně. Po zápase s Bohemians jsme se připravili zodpovědně, podařil se nám vstup do zápasu. Brzy jsme dali dvě branky, poté už to byla otázka skóre. "

„Mrzí mě inkasovaná branka, ale dali jsme sedm gólů, jsme spokojeni. Nechci to přeceňovat, jsou to pořád tři body, není důležité, jestli jsme vyhráli 1:0 nebo 7:1. Mám radost z předvedené hry,“ hodnotil zápas kouč Slavie Karel Jarolím.

„Do utkání jsme vstoupili vlažně, už v šesté minutě jsme prohrávali o dvě branky. Nezachytili jsme brejkové příležitosti Slavie, přestože jsme věděli, že v nich je síla slávistů. Poté jsme dostali další dva góly a už bylo jen otázkou, o kolik se skóre zvýší. Do druhého poločasu jsme stáhli ofenzivní hráče, kteří nehráli dobře, a vyztužili zálohu.

Druhou půli jsme chtěli odehrát bez obdržené branky, ale rozjetou Slavii jsme nedokázali zastavit. Po dobrém vstupu do ligy jsme dostali facku,“ řekl po utkání zklamaný trenér Zlína Pavel Hoftych.

SK Slavia Praha - FC Tescoma Zlín 7:1 (5:0)

Branky: 3., 17. Belaid, 6. Vlček, 16. Ivana, 34. Pudil, 50. Volešák, 89. Šourek - 82. Zbožínek
Slavia: Vaniak - Krajčík, Šourek, Suchý, Hubáček - Kalivoda, Belaid, Švec, Pudil - Ivana, Vlček.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Penner - Šmahaj, Zúbek, Opiela, Zapletal - Malár, Žúrek.
ŽK: Šourek