Víkendové výsledky dorostu s komentáři

Slavia „A“ dorost – Hradec Králové 3:1 (0:0), ČPPLiga–SD, sobota 27.9.03
Branky Slavie: 2 Tomajko, Dubský T.
Sestava Slavie: Jakub Diviš – Michal Parys, Jiří Studík, Michal Švec, Daniel Vilhelm – Josef Marc, Pavel Eliáš, Tomáš Vincenc (60. Tomáš Dubský), Jan Bauer – Michal Strelka (70. Jiří Novotný), Jakub Tomajko (85. Jiří Růžička)
Třetí utkání v „anglickém týdnu“, ve kterém jsme se mohli odpoutat od spodní poloviny tabulky, jsme hráli s Hradcem Králové. V úvodním dějství jsme byli především v útočné fázi nervózní a zakřiknutí. Velkou šanci promarnili slávisté při výborně zahrané standardní situaci kolem zdi, když Tomajko vystřelil vedle soupeřovy branky. Hradec byl nebezpečný díky výbornému pohybu, což našim obráncům dělalo velké problémy.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s daleko větším důrazem a aktivitou. Ta přinesla nejprve vedení 1:0 po Tomajkově průniku za obranu soupeře, kterému předcházely asistence Eliáše a Vilhelma. Druhý gól jsme přidali po přímém kopu, když si Eliáš naběhl na zadní tyč a jeho přihrávku proměnil Dubský. Hradec byl stále nebezpečný a především jeho standardní situace nám dělaly spousty problémů. Po jedné z nich skončila Růžičkova střela na zadní tyči a znamenala snížení na 2:1. Díky dalšímu Tomajkovu úniku jsme ovšem dokázali výhru pojistit. Mužstvu patří pochvala za celý týden a zisk devíti bodů. Věřím, že další úspěchy přijdou i s mužstvy z předních příček tabulky, se kterými se budeme utkávat v následujících zápasech.
-JP-

Mladá Boleslav – Slavia dorost „B“ 0:4 (0:2), ČLSD, neděle 28.9.03
Branky: 2 Borovský, Kočí, Subota
Sestava Slavie: Michal Toma – Lukáš Kindel, Radek Šulc, Vojtěch Marek, Roman Švamberg – Karel Zelinka (68. Tomáš Brtna), Bohdan Subota, Michal Kočí, Filip Matějka (56. Mirza Zinhasovič) - Robin Dejmek (60. Martin Prikner), Marek Borovský (82. Jindřich Pavlů)
V případě našeho vítězství jsme mohli v tabulce přeskočit Bohemians. Mladá Boleslav ale vzala jako jediná všechny body vedoucím Teplicím. Obě skutečnosti pomohly velice dobře motivovat tým. Už v 7. minutě vysunul Matějka svou přihrávkou Kočího, který postupoval sám na brankáře a střelou podél něj otevřel skóre. Poté jsme trpělivě čekali na další chybu Boleslavi, která přišla až těsně před přestávkou, kdy Dejmek svým důrazem vybojoval míč a nahrál Matějkovi, který centroval přesně na Borovského hlavu – 0:2.
Hned po změně stran se v poli uvolnil Zelinka, přesně našel opět Borovského, který přehodil vybíhajícího brankáře. Poslední gól zápasu padl po rohu, kdy Kočí přihrál v pokutovém území Subotu a ten také hlavou prostřelil brankáře domácích. Nejlepší hráči: Borovský, Subota, Šulc
-MŠ-

Slavia „C“ dorost – Hradec Králové 7:0 (5:0), ČPP Liga-MD,sobota 27.9.03
Branky: 2 Nečas, Marc, Starý, Rožánek, Valenta, Jablonský
Sestava Slavie: Jan Hanuš – Adam Rožánek, Radek Dejmek, Marek Suchý, Tomáš Marc (74. Ondřej Barvínek) – Jakub Vagrčka (68. Zdeněk Zahálka), Jaroslav Starý, Jiří Valenta, Tomáš Jablonský – Jiří Hausner (56. Jakub Jirovský), Radim Nečas (68. Lukáš Dvořák)
Utkání se soupeřem, který byl o dva body za námi, bylo od začátku plně v naší režii. Aktivní kombinační hrou podpořenou neustálým napadáním jsme Hradec dostali pod tlak, z kterého se po celý zápas nevymanil. Konečně jsme se prosadili i střelecky a všichni hráči základní sestavy pochopili, jak se má bojovat v mistrovském zápase. Dokonce jsme zvládli i všechny obranné standardní situace. Naopak z útočných jsme se dvakrát radovali.
Už ve 3. našel ideální přihrávkou mezi obránce Hausner nabíhajícího Nečase a ten po zemi pod padajícím brankářem otevřel skóre – 1:0. Ve 24. Marc z přímého kopu na hranici pokutového území prostřelil soupeřovu zeď prudkou střelou pod břevno – 2:0. Po půlhodině hry Hausner mezi dvěma obránci udržel míč a zády k bráně patičkou přihrál středem nabíhajícímu Starému, který umístil míč k levé tyči – 3:0. Chvíli nato zvyšoval Rožánek – 4:0. Skóre prvního poločasu uzavřel ve 40. minutě po centru Jablonského do prázdné branky Nečas – 5:0. Těsně po přestávce se uvolnil Valenta, zasekl míč do protipohybu obránce a z hranice pokutového území zvýšil střelou po levé ruce brankáře do šibenice – 6:0. Dvacet minut před koncem přihrál ideálně Dvořák mezi obránci nabíhajícímu Jablonskému. Jeho střelu sice brankář vyrazil, zabránit míči v cestě do sítě ale nedokázal – 7:0.
Pochvalu zaslouží všichni naši hráči. V sezóně předvedli zatím nejlepší kolektivní výkon.
-AM-

Mladá Boleslav – Slavia „D“ dorost 1:3 (0:2), ČLMD, neděle 28.9.03
Branky Slavie: Kobler, Vukovič, Gecov (z penalty)
Sestava Slavie: Marek Boháč – Jan Sirový (50. Lukáš Brhlík), Tomáš Necid, Petr Kobler, Adam Komárek – Bořek Dočkal (55. Pavel Kroupa), Marcel Gecov, David Sobíšek, Michal Uhlíř (41. Radim Košík) – Lukáš Stuchl, Milan Vukovič (41. Martin Čerych)
Celé utkání jsme měli územní převahu, ale brankově jsme ji dokázali zúročit až ke konci poločasu. Do té doby jsme si žádnou šanci nevytvořili. První branku dal Kobler hlavou po rohu Komárka, zvyšoval Vukovič po pěkné přihrávce Dočkala, kdy postupoval sám na brankáře. Po přestávce jsme si vytvořili více brankových příležitostí, dokázali jsme však proměnit pouze penaltu za faul na Čerycha, trefil se Gecov. Domácí využili brejk do naší rozhozené obrany a snížili na konečných 1:3.