Výsledky mládeže: U15 mistrem České ligy žáků! | SK Slavia Praha

Výsledky mládeže: U15 mistrem České ligy žáků!

PRAHA/EDEN - Ještě před mistrovskou korunovací našeho A týmu si s předstihem zajistil vítězství v soutěži výběr U15, doma v Edenu porazil Teplice vysoko 6:0 a tři kola před koncem slavili sešívaní prvenství v české části soutěže. O korunu republikového mistra se tým U15 střetne s vítězem moravskoslezské soutěže.

SKSU19

SK Slavia Praha – Vysočina Jihlava 5:1
Branky:
4. Krejdl, 14. M. Lauricella, 24. Vejvar, 36. Hönig, 47. Bucha 52. Bojo
Sestava: Toman Schneider, Pek, Stropek, Havrda (58. Havránek) Bucha, Beňo (85. Stehno) Vejvar, Hönig (78. Bielesz), Krejdl (85. Kovařík) M. Lauricella (62. Novák)

Reportáž z předposledního domácího zápasu čtěte zde.

SKSU18

SK Slavia Praha – Písek 3:1
Branky:
2x Azilinon, Drozda
Sestava: Pakeš – Kovařík, Drozda, Straka, Cejnar – Stehno (73. Macháček), Petrák, Havránek (73. Suk) – Bielesz (63. Stříbrský), Azilinon, Pek

Zápas hodnotil trenér
Michal Petrouš:
„Soupeř nás hned v úvodu utkání zaskočil rychlou brejkovou situací, kdy po naší ztrátě na soupeřově polovině a nedůrazu v naší defenzivě kopal soupeř po faulu na hranici pokutového území volný přímý kop, který excelentně proměnil střelou do šibenice. Poté se hrálo převážně na polovině soupeře, ale k vyloženým šancím jsme se až na výjimky nepropracovali. Až po poločasové domluvě, kdy jsme hráče nabádali k větší aktivitě v křídelních prostorech, jsme začali být nebezpečnější a zaslouženě utkání otočili, kdy všechny branky padly právě po akcích v křídelním prostoru. Už po několikáté tým dokázal nepříznivý stav otočit ve svůj prospěch což je velice pozitivní. Dnes jsme po delší době podali týmový výkon podpořený kvalitními individuální výkony některých hráčů.“

SKSU17

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 0:1 po pokutových kopech
Sestava:
Markovič Janoušek (28. Bárta), Vincour, Krupička, Michovský (48. Mach) Vaněk (54. Bejbl), Škarda, Zinhasovič (76. Hrubý), Valenta (69. Novák) Krobot, Čvančara

Reportáž z utkání s hodnocením trenéra Petra Mikolandy najdete zde.

SKSU16

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 1:2
Branky:
Zeronik
Sestava: Trefil Hošek, Walter, Vlček, Kosek (79. Schneider) Vít, Eichler (60. Stárek), Žambůrek Zeronik, Vlasák (55. Červ), Kubiš

Utkání hodnotil trenér Milan Titěra:
„V horkém nedělním odpoledni na sebe narazily dva nejlepší týmy, které bojují zároveň i o prvenství v soutěži. Na hřišti bylo k vidění spoustu reprezentantů a oba týmy se snažily o vysoké tempo hry. První branku zaznamenala Sparta, když prudký centr našel volného hráče mezi našimi obránci. Slavisté se snažili po obdržené brance více tlačit do zakončení, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Ve druhé půli se nám podařilo vyrovnat. Z rohového kopu se prosadil Zeronik. Ke konci utkání měla Sparta dvě šance, ale díky obětavosti jsme je zvládli zažehnat. Rozhodčí nastavil 3.minuty, ale utkání z nějakého důvodu pokračovalo dál. Rozhodla 5.minuta nastavení, kdy sudí k překvapení všech vymyslel trestný kop od lajny, ze kterého jsme bohužel neuhlídali prostor zadní tyče a soupeř vstřelil vítězný gól. Po obdržené brance rozhodčí utkání ukončil.“

SKSU15

SK Slavia Praha – FK Teplice 6:0 (4:0)
Branky:
4x Douděra, 2x Toula
Sestava: Surovčík Matys (50. Chalupa), Starý, Štětka, Hájek Kopáček (45. Leitl), Hroník, Nováček (42. Štěpnička) Douděra, Toula, Kulhavý (59. Garagič)

Zápas hodnotil trenér Petr Karoch:
„Zápas prvního s druhým měl z naší strany neskutečně kvalitní první poločas. Byli jsme hodně aktivní v presinku, vyhrávali osobní souboje a po zisku míče předváděli rychlé a přesné útočné kombinační akce. Vysoká byla tentokrát i efektivita v proměňování vytvořených brankových příležitostech. Naše kvalita v útočné fázi byla podpořena i chytrou a bezchybnou hrou v defenzivě. V první půli jsme soupeře k ohrožení naší branky nepustili. Po změně stran po šesté vstřelené brance přišla na řadu střídání. Plynulost hry byla narušena. Zápas jsme měli pod kontrolou, ale hra se vyrovnala. Tři excelentní zákroky předvedl i náš brankář Jakub Surovčík. Chytil penaltu, přímý kop přes zeď a včasným vyběhnutím zmařil šanci Teplic. Za výkon je potřeba pochválit všechny hráče a ještě vyzdvihnout střelce Martina Douděra a Adama Toulu i tvůrce hry s asistencemi Lukáše Hroníka a Jindřicha Nováčka. Zisk tří bodů pro nás znamená vítězství v ČLŽ již tři kola před koncem soutěže!“

SKSU14

SK Slavia Praha – FK Teplice 1:0
Branky:
Veliký
Sestava: Vágner – Prebsl, Náprstek (36. Váňa), Behenský (46. König), Šimoník, Veliký (60. Kordiak), Višinský, Šmicer (36. Málek), Langhamer, Horský (51. Krunert)

SKSU13 měla o uplynulém víkendu volno.

Týmy SKSU12 a SKSU10 se o víkendu účastnily zahraničních turnajů v Andoře. Jak se jim dařilo? To se dozvíte v článku v průběhu týdne.

SKSU10

Druhá polovina týmu, která neodcestovala do Andorry, odehrála Ondrášovka Cup v Českých Budějovicích. Slavia obsadila na turnaji šesté místo.