Zpravodajství z víkendových utkání dorostů | SK Slavia Praha

Zpravodajství z víkendových utkání dorostů

PRAHA - Zatímco A-dorost o víkendu pouze remizoval, mladším dorosteneckým celkům se dařilo o poznání více, B-dorost dokonce deklasoval Sezimovo Ústí 5:1.

„Z Jihlavy odvážíme bod, ale měli jsme na tři. Dvakrát jsme vedli, ale soupeři se vždy podařilo vyrovnat. Šance na to, abychom přidali další branky, jsme měli, ale bohužel ani ty největší příležitosti Hurka a Pázler neproměnili. Herní kvalita jde pomalu nahoru, ale stále kazíme hodně přihrávek v přechodové fázi. Musíme zapracovat na zlepšení, abychom mohli vyhrávat i v zápasech venku,“ řekl po utkání trenér A-dorostu František Sluka.

A-dorost: Jihlava – Slavia 2:2 (0:1)

Branky:19. a 71. Hurka

Slavia: Malina – Grohol (73. Galus), Šrámek, Hell, Sudek – Kučera (65. Hájek), Duranski, Klimeš, Hurka – Pázler, Cousens (82. Paprčiak)

Hosté ze Sezimova Ústí začali utkání velmi dobře, takže když nejprve nedal slávistický Halama stoprocentní šanci, dostali se hosté do velké šance, kterou však zlikvidoval skvěle Měsíček. Následoval tlak slávistů, kteří zahazovali jednu šanci za druhou, až už to vypadalo na další střelecké trápení. A to ještě v prvním poločase hosté zahodili jednu velkou šanci, když po nedůrazné obranné činnosti při standardní situaci nedokázali trefit odkrytou Měsíčkovu branku.

Do druhého poločasu vlítli slávisté jako uragán a v 51. minutě Niedermeier obešel vše, co mu stálo v cestě a nezastavil ho ani hostující brankář – 1:0. Hosté se tlačili do útoku a dvakrát nebezpečně ohrozili domácí branku. V 66. minutě zdánlivě jednoduchý míč ztratil u brankové čáry Veselý a po centru bylo vyrovnáno 1:1. Jenže to netrvalo dlouho, ihned po rozehrání našel dlouhým míčem Brůžek Smoláka, ten se probil do pokutového území a zakončil.

Hosté se vrhli do útočení a pro slávisty se otevíral prostor pro rychlé brejky. V 83. minutě se k odraženému míči dostal Niedermeier a svou druhou brankou zvýšil na 3:1. Hned po dvou minutách se snažil odcentrovat Hofman, ale míč se mu svezl z nohy tak šikovně, že z toho byla branka na 4:1. A celé představení uzavřel v nastaveném čase Hejret, který nadvakrát dopravil míč do sítě 5:1

„První poločas byl herně kvalitní směrem dopředu, ale v defenzivě jsme měli okénka. Druhý poločas už byl právě o těch gólech. Přišel klid po první brance a i přes vyrovnání jsem již tušil, že to zvládneme. Klukům patří pochvala, ale jedna vlaštovka jaro nedělá, takže musíme pracovat dále,“ hodnotil utkání trenér B-dorostu Jaroslav Peřina.

B-dorost: Slavia – Sezimovo Ústí 5:1 (0:0)

Branky: 51.Niedermeier, 67. Smolák, 83. Niedermeier, 85. Hofman, 90. Hejret

Slavia: Měsíček – Šimkovský, Mikula, Brůžek, Jína - Petrák, Šlehofer, Niedermeier (68. Tusjak) – Hofman (25. Veselý), Halama (80. Žák), Smolák (63. Goiš)

Slavia vstoupila do utkání v Jihlavě aktivně a hned ve 4 minutě šla do vedení zásluhou branky Bazala. „Chtěli jsme tentokrát vycházet z pevné defenzivy a vyrážet do rychlých protiútoků. Tento úvod zápasu nám k tomu ještě výrazně pomohl. Musím však přiznat, že jsme se v určitých fázích prvního poločasu nechali zatlačit do defenzivy až příliš. Přesto jsme stále drželi vzadu nulu a naopak jsme mohli zásluhou Sponera zvýšit na 0:2, bohužel jasná šance zůstala nevyužita,“ hodnotil první poločas trenér C-dorostu Miroslav Jíra.

Do druhé půle vstoupili slávisté nekoncentrovaně, protože Jihlava hned z rozehrání vyrovnala na 1:1. V následujících minutách dostali domácí Slavii pod velký tlak, kterému se štěstím odolávala. Na některých hráčích již byla patrná únava, proto na hřiště přišla čtveřice čerstvých hráčů, kteří kvalitě hry pomohli.

Hrálo se ve velkém tempu nahoru dolů a nasazení hráčů v zápase bylo na vysoké úrovni. Bylo jasné, že o vítězství se bude rozhodovat v závěrečných minutách a rozhodne jedna chyba. Tu nakonec udělali domácí, kteří nechali uprostřed hřiště příliš prostoru Šittichovi, který chytrou přihrávkou našel Nováka a ten zachoval v jasné šanci chladnou hlavu a rozhodl o vítězství Slavie 1:2.

„To, že jsme dokázali vyhrát na hřišti silné Jihlavy, je povzbuzením do dalších zápasů. Musím přiznat, že vyhrál šťastnější tým, protože Jihlava byla podle mého názoru zatím jednoznačně nejsilnějším týmem, se kterým jsme hráli. Kvalita zápasu byla na vysoké úrovni, k níž výrazně přispěli všichni zúčastnění hráči,“ byl po utkání spokojen kouč Miroslav Jíra.

C-dorost: Jihlava - Slavia 1:2 (0:1)

Branky: 4. Bazal, 74. D. Novák

Slavia: Hrubeš, Herc, Čepelák, Mac, Malcharek, Bazal (56. Kolmistr), Zmrhal (67. Šittich), Caha (48. D. Novák), Prošek, Sponer (50. Zámečník), Synek