• Výška / 181 cm
  • Váha / 75 kg
  • Datum narození / 9. 2. 2000 (24 let)
  • Národnost / Česká

Valenta působil ve Slavii od přípravky, v sezoně 2018/2019 si připsal za první tým sešívaných dva starty. Debutoval 25. srpna 2018 proti Teplicím, při výhře 3:0 odehrál osm minut. Další minuty zapsal 26. září při vítězství 2:0 v domácím poháru na hřišti Ústí nad Labem. Právě do severočeského klubu pak zamířil na hostování, dres Ústí nad Labem navlékal dvě sezony a ve druhé nejvyšší soutěži odehrál 36 zápasů. Před zahájením ročníku 2020/21 přestoupil do Českých Budějovic s klauzulí o zpětném odkupu. Za Dynamo nastoupil během dvou posledních sezony do 40 utkání a stal se důležitým členem základní jedenáctky. 20. dubna 2021 oslavil při remíze 2:2 s Olomoucí i svůj premiérový zásah ve FORTUNA:LIZE, další branku přidal 27. listopadu proti Slovácku, při vítězství 3:2 bral i jednu asistenci. 181 centimetrů vysoký záložník prošel reprezentačními výběry do 18 i 19 let, 25. března 2022 byl u důležité výhry národního týmu v kvalifikaci o Euro proti Albánii. Do Slavie se vrátil v létě 2022.