Slavia vedení neudržela, v Plzni prohrála 1:3 | SK Slavia Praha

Slavia vedení neudržela, v Plzni prohrála 1:3

3:1
(0:1)
4. kolo, 28. 8. 2016, Doosan Arena
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 48. Petržela, 65. Hejda, 86. Krmenčík - 13. Bílek<br> <b>ŽK:</b> Hořava - van Kessel, Ngadeu <br> <b>Rozhodčí:</b> Ardeleanu - Pelikán, Paták
PLZEŇ/DOOSAN ARENA - První poločas se z pohledu Slavie nesl v Plzni ve znamení soustředěné obrany a gólu Jiřího Bílka. Ve druhém ale domácí sešívané jasně přestříleli, díky brankám Petržely, Hejdy a Krmenčíka zvrátili zápas na svou stranu a zvítězili 3:1
Sešívaní se ujali vedení už ve 13. minutě po rychle rozehrané standardní situaci. Hušbauer našel na levém křídle Šventa, jeho centr vrátil na zadní tyči před bránu Milan Škoda a následná hlavička Jiřího Bílka už skončila v Kozáčikově síti.

Pohříchu je ale třeba říci, že po zbytek první půle to byli domácí, kdo si vytvářel šance, a Slavia mohla za poločasové vedení děkovat obětavé obraně a především Martinu Berkovcovi v brance.

Ve 20. minutě zahrával Bakoš přímý kop z 25 metrů, míč proletěl s lehkou tečí skrz zeď a slávistický gólman ho skvělým zákrokem poslal na roh.

Ve 38. minutě si pak brankář Slavie poradil s Limberského tvrdou střelou a stačil ještě míč napodruhé ukrýt před dobíhající dvojicí plzeňských hráčů.

I do druhé půle ale vstoupila výrazně aktivněji domácí Viktoria a už po třech minutách dokázala srovnat na 1:1, bohužel po výrazném nedorozumění naší obrany. Berkovec vyběhl na dlouhý balon až na hranici vápna, díky nedůrazu našich stoperů ale míč získal Milan Petržela a obloučkem ho snadno poslal do odkryté branky.

Sešívaní se po přestávce vytratili ze hřiště a horko bylo hlavně před brankou Martina Berkovce. V 64. minutě sice nebezpečně pálil z otočky Milan Škoda, hned z dalšího útoku šli ale do vedení domácí. Kopic rozehrál rohový kop nakrátko na Limberského, míč se k němu vrátil a přihrávku plzeňského záložníka přetavil ve vedoucí gól Lukáš Hejda.

Trenér Uhrin poslal na závěr zápasu na hřiště Mešanoviče i van Burena, přesto si sešívaní výraznější tlak nevytvořili. Do šance se v rychlém brejku dvakrát dostával Milan Škoda, pokaždé ho ale dokázala zastavit domácí obrana.

V nastaveném čase mohl naopak zvýšit náskok Plzně Krmenčík, který hlavou dorážel Kopicovu ránu, mířil ale vysoko nad branku.

Slavia tak neudržela náskok po soustředěné první půli a z Plzně odjíždí s porážkou o dvě branky. Šanci na reparát bude mít po reprezentační pauze, kdy 11. září v Edenu přivítá Teplice.