Třígólová výhra v Liberci | SK Slavia Praha

0:3
(0:2)
19. kolo, 6. 12. 2019, U Nisy
FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha
Sešívaní zvítězili v 19. kole v Liberci 3:0. Slavii nastartoval gól Milana Škody, další dvě branky přidali Traoré a Ševčík.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského nastoupili se dvěma změnami oproti utkání s Karvinou. Vykartovaného Hušbauera nahradil ve středu obrany Traoré a na hrotu nastoupil úspěšný penaltový exekutor z předcházejícího zápasu Milan Škoda, kterému uvolnil místo Mick van Buren.

Slávisté se dostali do vedení už po osmi minutách, a právě kapitán Milan Škoda potvrdil, že je Liberec jeho nejoblíbenějším ligovým soupeřem. Olayinka na pravé straně vápna dokázal doběhnout dlouhý balon a vrátit ho na pravou stranu Stanciuovi, ten poslal nadýchaný centr na malé vápno a Milan Škoda poslal balon s přehledem k pravé tyči. Byla to jeho 10. branka proti Slovanu a zároveň 92. ligová branka celkem. 1-0.

Ve 14. minutě pak mohl svůj první letošní ligový zásah přidat Jan Bořil, jeho pokus po dobré Olayinkově přihrávce ale zblokovala obrana a s následnou střelou Ibrahima Traorého z hranice vápna zastavil Nguyen. Po dvaceti minutách se po krásné Ševčíkově přihrávce octl Nguyenovi tváří v tvář Souček, i s jeho pokusem si ale gólman Liberce poradil a vyrazil ho na roh.

Sešívaní ale čekali na dvojnásobné vedení jen do 24. minuty. Peter Olayinka poslal z levé strany vysoký centr, který ve vápně našel hlavu Milana Škody, ten míč přiťuknul na svou levou stranu a Ibrahim Traoré z první propálil Nguyena. 2-0.

Liberec mohl snížit ve 35. minutě, když se po dlouhém výkopu gólmana dostal za Coufalova záda Malinský a z levé strany postupoval sám na Koláře, náš gólman ale potvrdil svou dlouhou sérii bez inkasované branky a pokus libereckého záložníka levou nohou vykopl. O minutu později si Kolář poradil s hlavičkou Potočného po rohovém kopu.

Sešívaní mohli ve 40. minutě přidat třetí gól, když byl ve vápně faulován Jan Bořil a po konzultaci s VAR rozhodčí Zelinka nařídil penaltu, Tomáš Souček ale se svou střelou na střed branky neuspěl a Nguyen jeho pokus dokázal vyrazit.

Do druhého poločasu vstoupili o něco aktivněji domácí, dlouho se ale čekalo na větší šanci. Až v 56. minutě se na druhé straně dostal k centru Coufal a mezi dvěma bránícími hráči se probojoval k hlavičce Milan Škoda, mířil ale doprostřed a Nguyen neměl s jeho pokusem větší problémy. O dvě minuty později pálil zpoza vápna Kacharaba, jeho ránu ale pokryl Ondřej Kolář.

Po hodině hry se k hlavičce z 15 metrů dostal po Breiteho rohu Kacharaba, tentokrát ale nasměroval balon vedle pravé tyče. Po dalším rohu v 69. minutě se k hlavičce protlačil pro změnu Karafiát, s jeho pokusem si ale poradil Ondra Kolář.

V 70. minutě byli domácí hodně blízko kontaktnímu gólu, když Kolář nedoskočil na Malinského centr z pravé strany a za ním se ke střele dostal Pešek, jeho pokus ale dokázal z brankové čáry vyhlavičkovat Ondřej Kúdela.

V době největšího tlaku Liberce ovšem potřetí udeřila Slavia. Petr Ševčík krásně rozběhl protiútok, před velkým vápnem si vyměnil balon se Stanciuem, kličkou na pravou stranu obešel gólmana Nguyena i skluzujícího obránce a zavěsil pod víko.

Deset minut před koncem po dalším průniku Nicolaeho Stancia mohl z hranice velkého vápna pálit znovu Ševčík, jeho přízemní střelu ale dokázala zablokovat obrana. V 87. minutě se pak po akci Slovanu na pravé straně dostal ke střele ve vápně střídající Dordić, i on ale trefil jednoho z bránících slávistů.

Minutu před koncem řádné hrací doby ještě po centru z pravé strany dokázal přes Koláře protlačit míč do sítě Malinský, to už bylo ale máváno jeho jasné ofsajdové postavení. Sešívaní tak s přehledem porazili Slovan Liberec, zaznamenali 25. ligový zápas v řadě bez prohry a 16. letošní ligové utkání bez inkasované branky.