Štorc – Kadlec (K), Penc, Vrána (19. Sváta), Palečko, Cabadaj, Špaček, Traore (84. Kitanovič), Císařovský (52. Čmelík), Rajmon, Konate

ŽK: van Buren, Antwi, Fialka, Souček – Císařovský

1:1
Slavia
Sparta
8., pondělí 26.9.2016, 11:00

PRAHA/XAVEROV - Den po úspěšném derby A týmu Slavie na Letné se na Xaverově odehrálo derby juniorských týmů. Slavia bohužel vedení neudržela a remizovala 1:1.

Úvod zápasu se lépe povedl Slavii, která byla lepším týmem a v 16. minutě šla po rychlé akci do vedení. Rychlý protiútok začal Emmanuel Antwi, který dlouhou přihrávkou našel Lukáše Železníka, posunul míč na Lukáše Veselého, který přesným centrem našel v dobrém náběhu Emmanuela Antwiho, ten prudkou hlavičkou poslal Slavii do vedení.

Ve 35. minutě bylo vyrovnáno. Konate se dostal do rychlého protiútoku, prosadil se přes dva obránce a střelou k tyči nedal brankáři Řehákovi šanci.

V druhém poločase se soupeř dostal do mírného tlaku, k vážnému ohrožení brankáře Josefa Řeháka však nedošlo. Slavia hrozila z rychlých protiútoků, jeden takový táhl Lukáš Veselý, který se probojoval až ke střele, tu však brankář hostů zneškodnil.

Definitivně rozhodnout mohl v 81. minutě Alex Král, který dostal na malé vápno přesný centr od Lukáše Veselého, své zakončení však poslal pouze do brankáře, a tak pražské derby juniorek skončilo nerozhodně 1:1.

Zápas hodnotil asistent trenéra Karel PitákBylo to kvalitní utkání, vstoupili jsme do zápasu výborně, dali jsme branku po nádherné akci. Škoda, že soupeř vyrovnal, Konateho jsme tam neuhlídali, i když jsme tam byli na něho dva, tak se dokázal prosadit. Druhý poločas jsme začali dobře, pak se to trochu srovnalo. V závěru jsme zase měli převahu my, je škoda, že jsme měli tři stoprocentní šance a nějakou jsme neproměnili," hodnotil derby juniorek asistent trenéra.