Bezbranková remíza na úvod. Rozhodne odveta v Portugalsku | SK Slavia Praha

Bezbranková remíza na úvod. Rozhodne odveta v Portugalsku

0:0
(0:0)
Pohár, 28. 7. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - Rio Ave FC
Branky: <b>ŽK:</b> Hušbauer, Souček, Bořil – Tarantini<br> <b>Rozhodčí:</b> Lapochkin – Lebedev, Kudryatsev
PRAHA/EDEN ARENA - První utkání třetího předkola Evropské ligy mezi Slavií a Rio Ave skončilo bezbrankovou remízou. Velký podíl na konečném stavu měli oba brankáři, kteří skvělými zákroky udrželi čistá konta. O postupujícím se tak rozhodne příští týden v Portugalsku.
Trenér Dušan Uhrin udělal v sestavě oproti minulému týdnu jedinou změnu. Na levé křídlo se místo Jaromíra Zmrhala postavil Jaroslav Mihalík.

První velkou šanci měla Slavia. Hušbauer pronikal s míčem do vápna, obránce soupeře mu vypíchl míč pouze k van Kesselovi, jeho zakončení však obrana soupeře zblokovala na rohový kop. Z následného rohového kopu zahrozil Milan Škoda, svou hlavičku však poslal vedle branky.

Povedený zákrok si připsal v 19. minutě Jiří Pavlenka, který vyrazil prudkou střelu Novaise na rohový kop.

Ve 40. minutě se krásně nůžkami trefil Milan Škoda, v předchozím souboji si však pomáhal nedovoleným způsobem a rozhodčí odpískal útočný faul. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Utkání patřilo brankářům. V 67. minutě zakombinovali na levé straně Kenia a Zmrhal, po jejich akci se k míči dostal Milan Škoda, jeho střelu z voleje brankář pohotově Cássio vyrazil na roh. Další výborný zákrok vytáhl o minutu později také Jiří Pavlenka, kterého opět prověřil Novais.

V 74. minutě měla Slavia obrovskou šanci na otevření skóre. Levan Kenia našel svým centrem Milana Škodu, brankář Cássio proti jeho hlavičce však vytáhl další výborný zákrok.

V poslední minutě zápasu se k hlavičce snažil protlačit Tomáš Souček, míč však jen o kousek minul. Rozhodne se tak příští čtvrtek v Portugalsku.