Čtyřgólová kanonáda znamená posun na třetí příčku | SK Slavia Praha

Čtyřgólová kanonáda znamená posun na třetí příčku

1:4
(1:1)
10. kolo, 19. 10. 2016
FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 26. Přichystal – 9. a 47. Barák, 59. Frydrych, 66. Škoda <br> <b>Rozhodčí:</b> Franěk – Vysloužil, Antoníček
BRNO - Rozjetou Slavii nezastavilo ani Brno. V dohrávce prvního kola přestřílela Zbrojovku 4:1 a poprvé od sezony 2008/2009 tak sešívaní vybojovali sérii pěti vítězství v řadě. Ke dvěma gólům Baráka a jedné trefě Škody přidal svou první branku v sešívaném obránce Michal Frydrych.
Zbrojovka držela na domácí půdě více než rok neporazitelnost a sešívaní v Brně v ligovém zápase zvítězili naposledy před třemi a půl lety. Trenér Jaroslav Šilhavý udělal v sestavě jednu změnu, na levé křídlo postavil Dušana Šenta, a sešívaní začali úspěšně pracovat na utnutí brněnské série.

V deváté minutě se Švento opřel na levém křídle do centru, ten sice hlavičkou posunul obránce Lutenský, ale jen k Barákovi, který ho levačkou z voleje uklidil do branky.

A Barák měl o pět minut později další příležitost potrápit domácí. Hušbauer se opřel do přímého kopu asi ze třiceti metrů a jeho přízemní skákavá střela vyklouzla Melichárkovi z rukavic, čehož hbitě využil Barák, udělal gólmanovi kličku, ale s jeho zakončením z úhlu vypomohl Melichárkovi na brankové čáře Lutonský.

Když pak druhou branku nepřidal ani Milan Škoda, ani Josef Hušbauer, prosadili se ve 24. minutě ze své první akce domácí. Mladší bratr našeho útočníka Michal Škoda našel přihrávkou za obranu na levé straně rozběhnutého Přichystala, který si potáhl míč do vápna a střelou na zadní tyč propálil Pavlenku.

Po půl hodině hry z dálky nebezpečně pálil Hušbauer, jeho střelu ale dokázal Melichárek vytěsnit, stejně jako o chvíli později Škodovo zakončení z otočky. Těsně před půlí pálil z úhlu Michal Škoda, ani on ale brankáře nepřekonal, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Remízový výsledek ale dlouho nevydržel. Už ve 47. minutě sklepl Milan Škoda Hušbauerův centr pro nabíhajícího Baráka, který pravačkou poslal míč k levé tyči. Neuplynula ještě ani hodina hry, když si Hušbauer na levé straně postavil míč a rozehrál standardní situaci centrem na zadní tyč. Tam překvapil obranu Michal Frydrych a hlavu vsítil svůj první gól v sešívaném.

I čtvrtá úspěšná akce Slavie začala na kopačkách Josefa Hušbauera. Ten před vápnem udržel míč a obloučkem za obranu ho naservíroval Šventovi. Slovenský reprezentant následně ještě nabídl příležitost k zakončení nabíhajícímu Milanu Škodovi a ten navýšil na 4:1 pro sešívané.

Hra se v závěrečných pětadvaceti minutách uklidnila, nejnebezpečnější možnost zbytku zápasu si vypracovali domácí. Po Přichystalově centru pálil Michal Škoda a Simon Deli efektní patičkou ve vzduchu zastavil míč na brankové čáře.
Slavia tak veze z Brna výhru 4:1 a v sobotu od 20:05 ji čeká doma v Edenu Slovácko.