1:0
(1:0)
17. kolo, 17. 2. 2018
FC Vysočina Jihlava - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branka:</b> 10. Dvořák<br> <b>Žluté karty:</b> Schumacher, Ikaunieks - Sýkora, Kolář, Danny, Deli<br> <b>Rozhodčí:</b> Pechanec – Kotík, Kříž
Sešívaní vstoupili do jarní části HET ligy utkáním v Jihlavě. Domácí celek šel do vedení už v 10. minutě, Slavia měla ve zbytku zápasu spoustu příležitostí, které ale v gól nepřetavila. Jihlavě tak na úvod jara podlehla 0:1.
Trenér Jindřich Trpišovský poslal do utkání mezi tyče Ondřeje Koláře, stoperskou dvojici tvořili Ondřej Kúdela a Simon Deli, na krajích obrany pak hráli Michal Frydrych a Jan Sýkora. Střed záložní řady tvořili Michael Ngadeu, Josef Hušbauer a Pavel Bucha, pro kterého to by první ligový start v kariéře. Na pravé straně zálohy nastoupil Ruslan Mingazov, na levém pak Jaromír Zmrhal a v útoku kapitán Milan Škoda.

První gól utkání přišel v 10. minutě, bohužel se ale trefila domácí Jihlava. Davis Ikaunieks prostrčil na levé straně míč k Pavlu Dvořákovi, který překonal Ondřeje Koláře. Sešívaní mohli brzy vyrovnat, rohový kop Jana Sýkory propadl až k Jaromíru Zmrhalovi. Ten vypustil prudkou ránu, která propadla Mateji Rakovanovi v brance Jihlavy, míč ale z brankové čáry odvrátil bránicí hráč.

Další velkou příležitost připravil Josef Hušbauer, který svým centrem našel na zadní tyči volného Milana Škodu, ten svou hlavičkou ale nasměroval mimo tři tyče. Také další dvě příležitosti Slavie přišly ze vzduchu, v obou šancích byl Ruslan Mingazov. Nejprve mu míč na hlavu posadil Jan Sýkora, poté pak Jaromír Zmrhal, ani jednou však pravý záložník Slavie branku netrefil.

V závěru poločasu sešívaní nastřelili brankovou konstrukci, nejprve centroval z pravé strany Pavel Bucha, míč vyrazil Matej Rakovan před sebe, dobíhající Jan Sýkora trefil pravou tyč branky Jihlavy.

Slavia ve druhém poločase zamkla Jihlavu na její polovině, v 54. minutě sklepl Milan Škoda centr Jana Sýkory na Jaromíra Zmrhala, jeho zakončení zblokovala obrana na rohový kop.

Slavia pokračovala v tlaku a během čtyř minut si vytvořila tři šance. Nejprve zpoza vápna napřáhl Josef Hušbauer, jeho povedenou střelu brankář vyrazil na roh. Další nadějná příležitost vznikla z přímého kopu, tečovaná střela Miroslava Stocha jen těsně minula zadní tyč. Po další akci následoval centr, kdy se k míči ve vápně dostal Michael Ngadeu, branku ale přestřelil.

Slavia měla v závěru velký tlak, vážnější příležitost ale už nezaznamenala. Vstup do jarní části sešívaným nevyšel a z Jihlavy odjíždějí bez bodu.