Pět branek do sítě čínského mistra | SK Slavia Praha

1:5
(0:3)
přát, 31. 1. 2018, Dubaj
Guangzhou Evergrande FC - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 84. Carvalho (pen.) – 1. Bořil, 43. Zmrhal, 45. Bořil, 51. Necid, 60. Souček <br> <b>ŽK: </b>Frydrych
DUBAJ - Sešívaní ve třetím přípravném utkání na soustředění konečně vybojovali vítězství. Čínské šampiony Guangzhou Evergrande porazili vysoko 5:1.
Sešívaní naskočili do utkání v téže sestavě, v jaké dohrávali pondělní zápas s Brøndby, mezi tyče ale trenér Trpišovský poprvé vyslal novou posilu Ondřeje Koláře.

Červenobílí pak do zápasu s čínským mistrem vstoupili nejlépe, jak mohli – brankou. Chenglin Zhang hlavičkoval zpět do vlastního vápna, kde byl ale osamocený Jan Bořil, hrudí si sklepl míč a levačkou propálil brankáře Liua.

Další dvě zajímavé možnosti sešívaných měl na kopačkách Tomáše Necid, nejprve střílel z levé strany, jeho pokus z úhlu ale vytěsnil gólman na roh. Následně hrozil zakončením z pravé části vápna, kam propadl centr Dannyho, i tentokrát byl ale úspěšnější Liu. V osmé minutě pak po Sýkorově centru ze standardní situace hlavičkoval těsně nad Souček.

Slavia mohla přidat druhou branku v 11. minutě po krásné akci Sýkory na levé straně, Danny byl ale v okamžiku, kdy hlavičkoval, v ofsajdu a gól tak neplatil. O tři minuty později hlavičkou usměrnil Sýkorův centr Jugas jen do náručí gólmana.

V minutě 20. pak z pravé strany vyslal přízemní centr Hušbauer a Tomáše Necid zakončoval z první, Liu byl ale připraven a vytěsnil míč na rohový kop. O tři minuty později pak zahrozil aktivní Sýkora, k němuž se nejprve odrazil míč, který si potáhl do vápna a pálil na zadní tyč, gólman byl ale opět připraven a vyražený míč pak před Součkem vykopl obránce.

Sešívaní se přesto ještě navýšení skóre do přestávky dočkali, a to dokonce dvakrát. Ve 43. minutě Danny povedenou přihrávkou prostrčil míč za obranu na Zmrhala, který si ho potáhl do vápna a propálil gólmana Guangzhou. Na závěr prvního poločasu navýšil na rozdíl tří branek po centru Tomáše Součka hlavičkou k tyči Jan Bořil.

A červenobílí ve své aktivitě nepolevovali ani po přestávce. V 51. minutě Jan Sýkora rozehrál rohový kop na Tomáše Necida, který nejprve trefil hlavičkou levou tyč, míč se k němu ale odrazil zpět a útočník Slavie ho pravačkou uklidil do prázdné branky – 4:0.

V 55. minutě Tomáš Necid z pravého křídla naservíroval míč před branku, kde nabíhala dvojice jeho spoluhráčů. Střela Jaromíra Zmrhala ale těsně minula levou tyč.

Po hodině hry se už Slavia dočkala páté branky. Jaromír Zmrhal místo střely zvolil přihrávku před odkrytou branku, kde Tomáš Souček hrudí sklepl míč do sítě.

V 62. minutě zahrozil i čínský šampion, Deng ale levačkou z malého vápna trefil jen břevno Kolářovy branky. Hru pak trochu zbrzdilo střídání na obou stranách a Guangzhou nakonec i vybojovalo čestnou branku. Pokorný si při průniku Alana Carvalha pomohl faulem a brazilský útočník následně proměnil nařízený pokutový kop.

V závěru utkání měli ještě slávisté dvě velké šance, Škodu ale zastavil vybíhající brankář a Stoch, který pohotově vystihl rozehrávku soupeře, v nastavení těsně minul zadní tyč.

Slavia tak nakonec zvítězila 5:1 a v Dubaji ji ještě čeká sobotní utkání s Šachtarem Doněck.
1:5

Guangzhou Evergrande FC

Wang, Gao, Yubiao, Shangyuan, Deng, Jiabao, Xu, Boxuan, Hu, Chenglin, Liu

Kolář – Jugas, Kúdela, Deli (35. Pokorný), Sýkora – Bořil, Souček, Hušbauer, Zmrhal – Danny (74. Škoda) – Necid
Od 81. minuty: Kolář – Frydrych, Ngadeu, Pokorný, Sobol – Bucha, Hromada, Stoch – van Buren Škoda, Tecl