Proti Písku si zahráli i tři dorostenci, Slavia vyhrála 2:0 | SK Slavia Praha

Proti Písku si zahráli i tři dorostenci, Slavia vyhrála 2:0

(2:0)
přát., 24. 1. 2015
SK Slavia Praha - FC Písek
Branky: <b>Branky:</b> 42. Bazal, 45. Routek.
PRAHA/UMT EDEN – Ve druhém sobotním zápase se Slavii postavil třetiligový Písek. V sestavě sešívaných se objevila také trojice dorostenců.
Hned od úvodní minuty se do stoperské dvojice vedle Marka Kodra postavil Miroslav Routek ze Slavie U19, který tak navázal na svou premiéru v A-týmu, kterou si připsal na podzim proti Norimberku. V sestavě se také téměř po roce od posledního přípravného duelu, do kterého nastoupil, objevil Tomáš Mičola a vydržel po zranění 65 minut na hřišti.

První vážnou příležitost, a na delší dobu poslední, si připsali hosté. Bývalý hráč Slavie Martin Voráček se dostal do úniku na pravé straně, jeho křižná střela šla těsně vedle levé tyče. Sešívaní odpověděli o tři minuty později, po Dostálově centru hlavičkoval do břevna Mihajlovič, k dorážce se dral Diop, ale jeho nůžky chytil brankář Písku.

Nůžky se staly pro Diopa osudovými, protože po pádu na zem zůstal otřesený a musel být vystřídán. Podle prvních zpráv by se však nemělo jednat o vážný problém. Do hry se tak dostal další dorostenec, poprvé atmosféru zápasu A-týmu okusil nejlepší střelec nejvyšší dorostenecké soutěže Lukáš Batka.

Slávisté byli aktivnějším týmem a takřka všichni ofenzivní hráči se dostali do nebezpečného zakončení, dobrým výkonem se prezentoval brankář Písku Dominik Rodinger. Úvodní branky se diváci dočkali tři minuty před poločasem.

Písečtí dali Josefu Bazalovi hodně prostoru, ten si po přihrávce Mihajloviče přetáhl míč z levé strany na pravou a křižnou střelou z hranice vápna překonal Rodingera. V poslední minutě první půle bylo ještě veseleji. Po rohovém kopu si totiž první gól v A-týmu připsal právě Miroslav Routek.
Do druhé půle nastoupil také třetí z dorostenců, a to David Vavrouš, který nahradil Martina Juhara. Po hodině hry se perfektním zákrokem předvedl Rakovan, který vychytal v samostatném úniku Helda.

V 75. minutě se ve vápně dostal k míči Martin Dostál, kterého sestřelil jeden z obránců a sudí nařídil penaltu. Míč si postavil Marek Červenka, ale trefil pouze levou tyč. Pět minuty před koncem se po přihrávce Červenky mohl svého druhého gólu dočkat Routek, ale k míči mu chybělo pár centimetrů.

Minutu před koncem ještě zahrozil Bazal, ale skóre se už neměnilo. Slavia si tak ve čtvrtém přípravném utkání připsala výhru 2:0. Ve středu sešívaní hrají od 10:00 na umělce s Vlašímí, od 18:00 v Aue na hlavním stadionu s druholigovým německým soupeřem.