Rozloučení s Rakouskem nevyšlo: Slavia podlehla Fürthu 0:3 | SK Slavia Praha

Rozloučení s Rakouskem nevyšlo: Slavia podlehla Fürthu 0:3

3:0
(1:0)
příp., 30. 6. 2013, Schwaz
Greuther Fürth - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 27. Djurdjič z penalty, 59. Fall, 62. Weilandt <b>ŽK:</b> Gecov, Mičola.
SCHWAZ - A tým se v neděli rozloučil s týdenním soustředěním v Rakousku. Svěřenci Michala Petrouše odehráli na závěr utkání s německým Greuther Fürth, který letos spadl z Bundesligy. Výsledek však radost hráčům neudělal, německému klubu podlehli 0:3.
Slavia ve svém posledním utkání pod Alpami nastoupila s Radkem Černým v brance a nutno podotknout, že se zkušený brankář pod obdrženými góly nepodepsal. Několikrát tým naopak podržel jistými zákroky nebo dobrým vyhodnocením situace.

Úvod zápasu příliš atraktivní fotbal z obou stran nepřinesl. Oba týmy se spíše poznávaly. Ještě než přišla střelecká příležitost, musel trenér Petrouš sáhnout ke střídání. Po střetu musel s poraněnou hlavou odstoupit Milan Nitrianský, který hrál na místě stopera, a nahradil ho Marek Čepelák.

V utkání s Fürthem nechal trenér Petrouš odpočívat Kisela, Bortela, Čontofalského nebo Petráka. Obrana měla tedy po odstoupení Milana Nitrianského podobu téměř totožnou s tou z minulé sezony juniorky.

Ve 23. minutě se ke střele po rohovém kopu dostal Azemi, jeho pokus ale těsně minul branku Černého. Na druhé straně byl na pravé straně faulován po hezkém průniku Bazal. Na centr ze standardky si naběhl Jaromír Bazal, s jehož střelou si gólman Fürthu poradil a vyrazil ji, k dorážce se dostal Bazal, jehož střela ale mířila vysoko nad poloodkrytou branku.

Skóre se měnilo zanedlouho. Konkrétně ve 27. minutě, kdy Kolařík fauloval ve vápně Brosinského a nařízenou penaltu proměnil Djurdič. Po pár minutách zakončoval po rohovém kopu těsně vedle naší branky Sparv.

Slavia o sobě dala pořádně vědět s úvodem druhé půle, do které sešívaní vstoupili velmi aktivně. Hned ve 47. minutě utekl po pravé straně Mičola a poslal centr na vzdálenější tyč, kde byl připravený Koreš, který po pěkném zpracování vystřelil, ale pokus našeho záložníka gólman vyrazil.

Následovala příležitost Martina Fenina po rohovém kopu Čonky, ale střela z malého vápna našemu útočníkovi příliš nesedla. Po deseti minutách druhé půle o sobě dal vědět také německý tým, kdy se do bezprostřední blízkosti před Černého dostal Fall, ale na poslední chvíli mu míč sebral Čepelák.

Fall se ale dočkal v 60. minutě, kdy ho na zadní tyči našel Gießelmann, a útočník Fürthu se hlavou prosadil. Za dvě minuty dostal výsledek konečnou podobu. Drexler prošel po levé straně až do vápna, zpětnou přihrávkou našel Weilandta, který zhruba ze značky pokutového kopu prostřelil našeho bezmocného brankáře a navýšil na 3:0 ve prospěch svého týmu.

Slávisté si do konce utkání připsali ještě po dvou šancích. Nejprve se po pěkné kombinaci aktivní dvojice Mičola - Fenin dostal ke střele Martin Hurka, ale jeho pokus zpoza vápna těsně minul tyč. V závěru utkání o sobě opět dali znát vicemistři světa do 20 let. Mičola našel centrem hlavu Fenina, jehož jemná teč poslala míč těsně nad břevno.

Sešívaní se tak s Rakouskem rozloučili třígólovou prohrou s Fürthem, ale obohaceni o zkušenosti ze souboje s loni ještě bundesligovým týmem. Ve středu čeká Slavii utkání v Pardubicích.

3:0

Greuther Fürth

Hesl - Fürstner, Hefele, Kraus, Zillner - Brosinski, Sukalo, Sparv, Pledl - Djurdjic, Azemi.

1. poločas: Černý - Dostál, Kolařík, Nitrianský (12. Čepelák), Čonka - Gecov - Bazal, Vondráček, Zmrhal, Juhar - Škoda 2. poločas: Černý - Dostál, Kolařík, Čepelák, Tusjak - Gecov (61. Šimeček) - Mičola, Koreš, Hrubý, Hurka - Fenin