Sešívaní remizovali v Dubaji s Brøndby 2:2 | SK Slavia Praha

Sešívaní remizovali v Dubaji s Brøndby 2:2

2:2
(1:1)
přát, 29. 1. 2018, Dubaj
Brøndby IF - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 45. Mukhtar, 47. Pukki – 25. Hermannsson (vla.), 89. Zmrhal
DUBAJ - Červenobílé čekala na soustředění další prověrka. Proti druhému týmu dánské ligy, který měl pondělní utkání jako generálku před jarem, šli sešívaní do vedení díky vlastní brance Br&#248;ndby, soupeř ale otočil a v závěru tak slávisté museli dotahovat. To se jim nakonec zásluhou trefy Jaromíra Zmrhala podařilo a remizovali tak s Dány 2:2.
Pro druhé přípravné utkání na herním soustředění scházel Jindřichu Trpišovskému kvůli drobným zdravotním potížím pouze Ruslan Mingazov a trenér tak proti Brøndby vyslal sestavu se třemi útočníky. Po boku Milana Škody se postavilo duo Mick van Buren a Stanislav Tecl.

V prvních minutách ale útočné snahy obou týmů končily odmávanými ofsajdy. Sešívaní si nadějnou příležitost vytvořili ve 12. minutě, kdy Miroslav Stoch posunul míč na Milana Škodu, který ho ještě vracel před branku, obrana dánského celku ale jeho pas stihla zblokovat.

O tři minuty zahrozilo ze standardní situace Brøndby, které zahrávalo zkrácený rohový kop z pravé strany. Míč se kroutil mezi tyče, pozorný Kovář ho ale vyboxoval. Dánský tým hrozil dál, Hromadova zaváhaní využil Pukki a vyrazil sám na Kováře, ten se mu ale vrhnul pod nohy a míč lapil.

Po kombinaci sešívaných napřáhl zpoza vápna Miroslav Stoch, jeho rána však mířila nad břevno. Na opačné straně hřiště se pak ve vápně zjevil v zakončení osamocený Fisker, mířil ale naštěstí jen těsně vedle pravé tyče.

První branka padla ve 25. minutě. Po rychlém protiútoku sešívaných a skvělé práci Pavla Buchy centroval do vápna Michal Frydrych, míč si do vlastní branky srazil stoper Hermannsson.

O deset minut později zakončil spolupráci Michala Frydrycha s Mickem van Burenem obránce sešívaných střelou zpoza vápna, scházela mu ale přesnost. Velká šance odskočit o dvě branky přišla v minutě 43. Mick van Buren se prosmýkl mezi dvojicí obránců, propálil gólmana a u pravé tyče se ještě snažil míč do sítě dotlačit Milan Škoda, pomohl si ale útočným faulem na Hermannssona.

V závěru první půle pak využil soupeř možnosti srovnat stav utkání. K nařízenému přímému kopu se před vápnem postavil Hany Mukhtar a kroutil míč do mezi tyče. Kovář si sice na míč sáhl, z branky už ho ale vytěsnit nedokázal.

A Brøndby zahájilo druhý poločas tak, jak zakončilo ten první – brankou do sítě sešívaných. Teemu Pukki získal před vápnem míč a prostřelil jak obránce Slavie, tak Kováře a umístil míč přesně k tyči.

V 50. minutě pak měl Kovář opět plné ruce práce, Hany Mukhtar rozehrál standardní situaci a střelou k pravé tyči, Kovář ale jeho pokus nadvakrát zastavil. O šest minut později dobře hlavičkoval Škoda po rohovém kopu Miroslava Stocha, jeho hlavičku ale brankář v poslední chvíli vyrazil.
V 63. minutě vybojovali sešívaní z brejku alespoň rohový kop, míč se odrazil na hranici vápna k van Burenovi, jeho hlavička ale mířila jen do rukavic gólmana. Trenér pak poslal do hry nejprve Sýkoru se Součkem, a na poslední čtvrthodinu prostřídal všechny hráče v poli.

Čtyři minuty před koncem našel Sýkorův centr na zadní tyči Tomáše Necida, ani ten ale svou hlavičkou Rønnowa nepřekonal. To se podařilo až v minutě 89. Jaromíru Zmrhalovi, který doklepl do branky Jugasův přízemní centr z pravé strany.

Slavia tak ve svém druhém přípravném utkání remizovala s Brøndby 2:2 a čeká ji utkání s Guangzhou Evergrande.
2:2

Br&#248;ndby IF

Rønnow – Larsson, Hermannsson, Röcker, Jung – Nørgaard – Fisker, Mukhtar, Tibbling – Kliment, Pukki

Kovář – Frydrych, Ngadeu, Pokorný, Sobol (71. Sýkora) – Bucha, Hromada, Stoch – van Buren (71. Souček), Škoda, Tecl
Od 75. minuty: Kovář – Bořil, Jugas, Deli, Sýkora - Danny, Hušbauer, Kúdela, Souček, Zmrhal – Necid

<b>Branky:</b> 45. Mukhtar, 47. Pukki – 25. Hermannsson (vla.), 89. Zmrhal