Slavia podlehla v generálce Hajduku. Rozhodl gól do šatny | SK Slavia Praha

Slavia podlehla v generálce Hajduku. Rozhodl gól do šatny

1:0
(1:0)
přát, 7. 7. 2016
HNK Hajduk Split - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branka:</b> 45. Vlašič<br> <b>ŽK:</b> Mešanovič, Ngadeu<br> <b>Rozhodčí:</b> Titlič – Vidovič, Bodrožič
SPLIT - Sešívaní odcestovali na generálku na Evropskou ligu až do Splitu. Domácí Hajduk ale vstřelil branku v nastavení první půle a sešívaní už nedokázali srovnat. Na své první zahraniční vítězství tak stále čekají. V ideálním případě prolomí smůlu příští čtvrtek v Tallinnu.
Sešívaní sehráli ve Splitu generálku na nadcházející sezonu a zejména na blížící se druhé předkolo Evropské ligy proti Levadii Tallinn. Trenér Dušan Uhrin postavil do základu i nejmladšího člena týmu, na pravé straně obrany tak začínal Libor Holík.

Domácí Hajduk byl u první nebezpečné akce zápasu. V 6. minutě pálil zpoza vápna Kožulj, jeho střela ale těsně minula levou tyč. Na druhé straně zahrozil po čtvrt hodině hry Ščuk, který si vyskočil na Barákův centr z levé strany, ani jeho pokus se ale do branky nevešel.

V minutě šestadvacáté musel Martin Berkovec zasahovat proti přímému kopu domácích, Kožuljovu střelu ale vytěsnil. Po půl hodině hry pálil nepřesně Hušbauer, největší možnost Slavie ale měla teprve přijít.

Ve 34. minutě vystihl Jasmin Ščuk rozehrávku domácích a okamžitě vyslal do úniku Mešanoviče, který ale nastřelil pouze vyběhnutého gólmana. Stipica míč pouze vyrazil a tak měl ještě dobíhající Ščuk šanci ho dorazit do prázdné branky. Jeho střelu ale na poslední chvíli vytěsnil ve skluzu stoper Čosič.

Slavia si mohla spravit chuť po rohovém kopu. Centr Mihalíka usměrňoval hlavou Michael Ngadeu, bohužel pro sešívané mířil těsně nad břevno.

Čekání na gól prolomili domácí v nastavení prvního poločasu. Po centru Juranoviče z pravé strany a patičce od spoluhráče namířil Nikola Vlašič míč pod padajícím Berkovcem přímo do sítě.

Do druhého poločasu nastoupili sešívaní ve stejné sestavě, to domácí v průběhu druhé půle protočili na hřišti i gólmany. Sešívané ofenzivě ale úspěšně vzdoroval i Grbič a na druhé straně naopak nebezpečný pokus Hajduku mířil vedle.

Trenér Dušan Uhrin poslal do hry čerstvá křídla, po hodiny hry si ale zajímavou možnost vypracoval Mešanovič. Ten šel s míčem sám na gólmana, který mu skočil pod nohy. Sešívaný útočník posléze upadl a od sudího se za toto zakončení slibné akce dočkal žluté karty.

Barákovo zakončení z úhlu vybojovalo sešívaným alespoň roh, po němž míč vrátil před branku Deli a jeho parťák z obrany Michael Ngadui sice míč uklidil do sítě, ovšem za pomoci ruky. Sešívaným se už do konce utkání srovnat nepodařilo a Hajduku tak podlehli 0:1.