Slavia veze z Plzně bod. Gól vstřelil Juhar, Rakovan chytil penaltu | SK Slavia Praha

Slavia veze z Plzně bod. Gól vstřelil Juhar, Rakovan chytil penaltu

1:1
(0:1)
11. kolo, 19. 10. 2013, Doosan Arena
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 60. Rajtoral - 30. Juhar. <br> <b>ŽK:</b> Horváth, Bakoš, Petržela - Neves <br> <b>Rozhodčí:</b> Jílek – Kordula, Peřina
PLZEŇ/DOOSAN ARENA – Slavia remizovala v rámci 11. kola Gambrinus ligy na půdě úřadujícího mistra z Plzně 1:1. A v nevšední sestavě, na stoperu podal výborný výkon Milan Škoda, gólově se prosadil netradiční útočník Martin Juhar. V závěru chytil Horváthovi penaltu Matej Rakovan.

Slavia byla od úvodu utkání aktivním týmem a snažila se poctivě minimálně o bodový zisk. První šanci si připsal po sedmi minutách hry Martin Juhar, když se po skvělé hlavičce Milana Nitrianského dostal za obranu domácích, jeho lob ale mířil nad Kozáčikovu branku.

Náš útočník si spravil chuť po půlhodině hry. Domácí stoper Procházka se nedohodl s brankářem Kozáčikem, jeho chyby využil právě Martin Juhar a po kličce gólmanovi pohodlně uklidil do prázdné branky.

Vedení mohl navýšit po dlouhé době nováček v základní sestavě Václav Prošek. Do vápna se sešívaní dostali v pěti lidech, míč dobře potáhl Nitrianský, zpětnou přihrávkou našel Juhara a ten předložil doprava právě mladému záložníkovi. Václav Prošek ale prázdnou branku z jasné pozice těsně netrefil.

Pár minut před koncem fauloval domácí kapitán Horváth Ondru Petráka, jeho úder poslal našeho záložníka nejen k zemi, ale z krvácejícím obličejem také mimo hřiště kvůli ošetření. Ihned po příchodu se Petrák hnal z pravé strany na Kozáčika, střelu našeho středopolaře z dobré pozice zblokoval jeden z domácích obránců.

Do druhé půle vstoupili sešívaní tak, jak zakončili poločas první. Do šance se z pravé strany hnal Václav Prošek, jeho pokus vyrazil domácí brankář. Václav Prošek podal v dnešním zápase výborný výkon.

Viktoria pak začala postupně navyšovat svůj tlak, střelu Hořavy ještě Rakovan vyrazil, ale v 60. minutě se domácím podařilo utkání srovnat. Horváthova přihrávka do vápna našla Rajtorala a ten střelou o břevno upravil skóre na 1:1.

V 81. minutě se po delší době dostala do šance opět Slavia, Ličkova nenápadná střela z 25 metrů díky následné teči těsně minula tyč Kozáčikovy branky.

Tři minuty před koncem se v hlavní roli objevil sudí Jílek. Plzeň získala šanci zvrátit výsledek ve svůj prospěch, když rozhodčí odpískal pokutový kop. S Matejem Rakovanem změřil své síly domácí kapitán Pavel Horváth a náš gólman ze souboje vyšel jako vítěz. Horváthovu střelu vyrazil na roh.

Závěr už si sešívaní pohlídali. Utkání tak nakonec skončilo remízou 1:1 a slávisté si tak z Doosan Areny odvezli v roce 2013 čtyři body. V pátek přivítají svěřenci trenéra Miroslava Koubka Bohemians Praha 1905. Duel začíná v 19:00.