Slavia vstoupila do Tipsport ligy porážkou s Duklou | SK Slavia Praha

Slavia vstoupila do Tipsport ligy porážkou s Duklou

4:0
(1:0)
T liga, 8. 1. 2014, UMT Eden
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 6. Nestor, 56. Hamulák, 83. Kalouda, 89. Čapek<br> <b>Rozhodčí</b> Lerch - Kubr, Šulcová
PRAHA/EDEN – Slavia vstoupila do roku 2014 porážkou s Duklou. Sešívaní, za které nastoupila většina hráčů juniorky, prohráli v prvním zápase letošní Tipsport ligy 0:4.
Za Slavii nastoupili v první půli z kádru A-týmu Vošahlík, Šimeček, Kolařík a „nováčci“ v prvním týmu Tusjak, Vyhnal a Hrubý. Po téměř půl roce pak naskočil do zápasu brankář Kamil Čontofalský. Slávisté ale inkasovali už po šesti minutách hry. Kunič na levé straně vápna vyhrál souboj se Součkem a našel volného Nestora, který střelou k tyči otevřel skóre.

Sešívaní se dostali do první šance v 16. minutě. Po rychlé kombinaci se k centru z levé strany dostal Bazal, který našel na zadní tyči nabíhajícího Vošahlíka, jeho hlavičku ale vyrazil gólman Tetour na roh. Do větších šancí se ale dostávala Dukla. Ve 27. minutě se blýskl gólman Čontofalský, když vyrazil nejdříve hlavičku Frycera a následně zlikvidoval i dorážku zcela volného Nestora. Ve 39. minutě pak Hlinkovu příležitost překazil skluzem na poslední chvíli stoper Souček.

Do poslední šance v první půli se dostala Slavia, konkrétně Pavel Vyhnal, ke kterému se míč dostal do vápna po Hrubého centru. Střelec juniorky ale přes dvojici padajících hráčů míč k brance nedostal.

Do druhé půle naskočila obměněná sestava červenobílých a do branky se rovněž po delší pauze postavil Karel Hrubeš, míč ze své sítě musel ale nakonec lovit třikrát. V 53. minutě stálo ještě při Slavii štěstí, když Kovalova střela jen olízla spojnici tyče a břevna, o tři minuty později už ale po ostrém centru z levé strany tečoval Hamulák míč mimo dosah našeho brankáře a Dukla vedla 2:0.

Od 60. minuty měla Dukla míč mnohem více na svých kopačkách a dostávala se do dalších šancí. Nejprve znovu Hamuľák poslal svou křížnou střelu těsně vedle branky, o chvíli později mířil Mareš dokonce do břevna. Slavia si největší příležitost vypracovala v 64. minutě, kdy se po Tusjakově centru dostal k hlavičce na malém vápně Prošek, v těžké pozici ale poslal míč nad břevno. V 81. minutě pak mohli jít do slibného brejku Peterka s Červenkou, přihrávku na našeho útočníka ale dokázal zablokovat vracející se obránce.

Do konce zápasu přidala Dukla ještě dvě branky. V 82. minutě se po zaváhání naší obrany sám před Hrubešem nemýlil Kalouda, v poslední minutě zápasu pak na konečných 0:4 uzavřel střelou ve skluzu na zadní tyči Čapek.

Druhý zápas Tipsport ligy čeká Slavii už tento pátek. Od 13 hodin se v Edenu střetneme s Táborskem.

Trenér Šmejkal: Cenné zkušenosti pro mladé hráče

Slavii v utkání vedl trenér juniorky Daniel Šmejkal. „Jsem rád, že jsme sehráli tento typ utkání s kvalitním soupeřem. S výsledkem pochopitelně spokojení nejsme. Doufám, že hráči po prvním utkání nemají žádná zranění. Byly to pro mladou sestavu velmi cenné zkušenosti," okomentoval utkání trenér Šmejkal.
4:0

FK Dukla Praha

Tetour – Romera (46. Juroška), Jeřábek, Štetina, Hanousek (46. Radoš) - Hlinka, Ouedraogo (46. Kalouda), Fryčer (46. Koval) - Néstor (46. Čapek), Kunič (46. Hamulák), Engelmann (46. Mareš)

Slavia 1. poločas: Čontofalský – Smolák, Souček, Kolařík, Tusjak – Salašovič, Šimeček – Vošahlík, Hrubý, Bazal – Vyhnal
Slavia 2. poločas: Hrubeš – Smolák, Mac, Souček, Tusjak – Verner – Prošek, Peterka, Vondráček, Zámečník – Červenka