Z Jablonce bod za remízu 1:1 | SK Slavia Praha

1:1
(0:1)
15. kolo, 27. 11. 2017, Střelnice
FK Jablonec - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 65. Mihálik - 32. Zmrhal<br> <b>Žluté karty:</b> Zelený, Masopust, Kubista - Ngadeu<br> <b>Rozhodčí:</b> Marek – Kotík, Mokrusch
JABLONEC/STŘELNICE - V 15. kole HET ligy nastoupila Slavia na půdě Jablonce, kde se jí příliš nedaří. Po prvním poločase sešívaní vedli, když se po centru Miroslava Stocha hlavou trefil Jaromír Zmrhal. Za silného sněžení se ale domácí dočkali srovnání na konečných 1:1, když po rychlém brejku skóroval Ondřej Mihálik.
Trenér Jaroslav Šilhavý udělal proti zápase proti Maccabi dvě změny. Místo zraněného Simona Deliho nastoupil na postu stopera Michael Ngadeu, toho ve středu zálohy nahradil Danny. Po karetním trestu se do hry vrátil Jan Bořil.

Sešívaní se od první minuty vrhli do útočení, hned ve 2. minutě přihrával Miroslav Stoch mezi stopery na Milana Škodu, od něhož putoval míč těsně vedle tyče. Další pokus měl opět Milan Škoda, který zakončoval po akci Josefa Hušbauera, střelu útočníka Slavie ale brankář Valeš chytil.

Také domácí se osmělili, po centru ze strany se tlačil k míči Ondřej Mihálik, ten mu ale sebral brankář Jan Laštůvka. Velkou příležitost měl na druhé straně Milan Škoda, toho svým centrem našel Miroslav Stoch a kanonýr Slavie orazítkoval spojnici břevna a tyče!

Ve 32. minutě se už sešívaní radovali z branky. Po rychlé akci na pravé straně se míč postupně dostal na levou stranu k Miroslavu Stochovi, který ve vápně našel Jaromíra Zmrhala, a ten přesnou hlavičkou otevřel skóre zápasu!

Po rychle rozehraném rohovém kopu zakončoval Josef Hušbauer, jeho prudkou střelu srazil obránce Pernica na rohový kop. Těsně před odchodem do šaten si Slavia vytvořila další velkou šanci. Další centr poslal do vápna Miroslav Stoch, který našel hlavu Michaela Ngadeua, proti jeho zakončení ale předvedl dobrý zákrok brankář Valeš.

52. minuta přinesla další velkou příležitost sešívaných. Eduard Sobol centroval z levé strany před branku, kde byl úplně osamocený Milan Škoda, v dobré pozici ale mířil vedle. Další střelu vyslal na Valeše Tomáš Souček, brankář Jablonce byl připraven.

Poté se osmělili také domácí, Jaroslav Zelený se dostal ke střele z levé strany, branku Jana Laštůvky ale netrefil. Vyrovnání se Jablonec dočkal v 65. minutě, po rychlém protiútoku postupoval sám na brankář Ondřej Mihálik a přesným zakončením srovnal na 1:1.

Další příležitost si vytvořili domácí, znovu zakončoval Jaroslav Zelený, brankář Laštůvka byl ale připraven. V 83. minutě kopala Slavia standardní situaci, po které se do zakončení zakončoval Jakub Jugas, z otočky ale pálil nad.

Slavia tak remizovala v Jablonci 1:1. Poslední ligové utkání podzimu odehrají sešívaní v pátek 1. 12. od 19:30 v Edenu proti Baníku Ostrava.