František Straka vedl první trénink (Fotogalerie) | SK Slavia Praha
Více

František Straka vedl první trénink (Fotogalerie)

Slávistický A tým absolvoval v pondělí dopoledne úvodní trénink s novým trenérem Františkem Strakou. „První dojem je velice pozitvní, hráči chtějí něco dokázat...

EDEN - Slávistický A tým absolvoval v pondělí dopoledne úvodní trénink s novým trenérem Františkem Strakou. „První dojem je velice pozitvní, hráči chtějí něco dokázat,“ pronesl po prvním tréninku trenér Straka.


Hráči Slavie se s novým trenérem sešli ráno v šatně, kde k nim měl František Straka úvodní proslov. Také úvodní trénink začal pohovorem uprostřed hřiště, hráči se s trenérem nejprve poznávali a kouč k nim dlouho promlouval.

Poté se mužstvo rozdělilo do několika skupinek. Mladé brankáře si vzal na starosti Martin Vaniak, trenér Poustka byl s hráči, kteří nezasáhli do utkání s Olomoucí. Ti, kteří naopak proti Sigmě nastoupili v základu, vyklusávali.

Nový hlavní trenér František Straka si postupně vzal na individuální pohovor většinu hráčů, a to zejména ty starší nebo ze základu. „Bavili jsme se vyloženě o fotbalové stránce, co trenér bude chtít,“ prozradil útočník Zbyněk Pospěch.

Dlouho debatoval nový kouč s dvojicí Jarolím – Latka. „Rozhovor se logicky točil kolem sportovní stránky a fotbalu,“ nastínil kapitán týmu Lukáš Jarolím.


Trenér Straka: Udělám maximum pro to, abychom Slavii vrátili tam, kam patří

„První dojem byl pozitivní. Hráči chtějí něco dokázat, chtějí pracovat a určitě nejsou spokojeni s tím, kde momentálně jsou. To mě velice těší,“ uvedl trenér František Straka.

„Rivalita je všude na světě, hlavně v těch klubech, které jsou známé a mají své ikony. Takový Leonardo byl spjatý s AC Milán a nakonec trénoval Inter. U mě je to profesní záležitost. Dostal jsem tuhle nabídku a vzal jsem ji. Protože pražská “S“ se neodmítají. Já si toho moc vážím, udělám maximum pro to, abychom Slavii dostali tam, kam patří,“ řekl po svém úvodním tréniku František Straka.


Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články