Do Slavie přichází trenér Petr Rada | SK Slavia Praha
Více

Do Slavie přichází trenér Petr Rada

Novým trenérem fotbalistů Slavie Praha se stal Petr Rada. Třiapadesátiletý kouč přichází do Edenu na dva roky...

SYNOT TIP ARENA/EDEN - Novým trenérem fotbalistů Slavie Praha se stal Petr Rada. Třiapadesátiletý kouč přichází do Edenu na dva roky.

„Na úterním setkání mezi nejvyššími představiteli Slavie a Teplic došlo k finální dohodě ohledně uvolnění Petra Rady do jeho nového angažmá. Celkové složení realizačního týmu bude předmětem dalšího jednání mezi novým trenérem a sportovním úsekem Slavie,“ uvedla ředitelka komunikace Soňa Nouzáková.

„Trénovat Slavii je pro mě pochopitelně velká výzva a také velká čest. Jsem rád, že se kluby mezi sebou dohodly a já mohu začít svoji novou trenérskou misi v prostředí, kde jsem již dříve působil,“ uvedl trenér Slavie Petr Rada.

Petr Rada se narodil 21. srpna 1958 v Praze. Většinu své fotbalové kariéry strávil v Dukle, kde působil nejprve mezi lety 1979 a 1988 a poté v roce 1991. Mezitím se podíval do Německa, kde si zahrál za Fortunu Düseldorf a Rot-Weiß Essen. Po svém druhém angažmá v Dukle vyzkoušel fotbal v kanadském Torontu a v německém Regensburgu, v letech 1991 až 1992 hrál v Blšanech a poté do roku 1995 znovu v Düseldorfu. Hráčskou kariéru ukončil v roce 1996 v pražských Bohemians. Jedenáct zápasů odehrál v obraně za československou reprezentaci, vstřelil v nich dvě branky.

Svou trenérskou dráhu začínal Petr Rada jako asistent ve Fortuně Düseldorf. Do Slavie poprvé přišel v roce 1997 jako asistent Pavla Tobiáše, po kterém tým převzal i jako hlavní trenér. V květnu a červnu 1998 odkoučoval v této roli pět zápasů, ve kterých třikrát zvítězil a dvakrát remizoval. U sešívanch poté zůstal ještě dva roky jako asistent Jaroslava Hřebíka a Františka Cipra. Z českých týmů pak působil v Teplicích, Plzni, Jablonci a Liberci. V červenci 2008 převzal po nevydařeném Euru post reprezentačního trenéra po Karlu Brücknerovi, národní mužstvo jako trénoval necelý rok. Dlouhou dobu u reprezentace působil také jako asistent trenéra. V letech 2010 až 2011 usedl na Lavičku Slovanu Liberec, v létě 2011 se pak vrátil do FK Teplice. Celkem Petr Rada v české nejvyšší soutěži odtrénoval 210 zápasů s kladnou bilancí 87 výher, 58 remíz a 65 porážek. 


Velký rozhovor s Petrem Radou přineseme na našem webu dnes odpoledne.


Aktuálně

O tlaku do vápna, terénu, brankářích i Santosovi

2. 10. 2022
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Libercem (3:0) o dobré první půli, neproměněných šancích, špatném stavu trávníku, zranění Aleše Mandouse, výkonu Ondřeje Koláře i situaci okolo Eduarda Santose.

Pauza byla dlouhá. Dokázal jsem si, že na to pořád mám

2. 10. 2022
Ondřej Kolář nastoupil k soutěžnímu zápasu po pěti měsících, svůj návrat orámoval čistým kontem. Navíc proti Liberci, jehož je odchovancem. Před novináři hovořil po utkání o těžkém zákroku v nastavení i své svatbě.

Pořád se učím. Těší mě čisté konto i moje trefa

2. 10. 2022
Aiham Ousou otevřel skóre v zápase s Libercem (3:0), ve kterém si zároveň připsal svůj 50. soutěžní start za Slavii. V rozhovoru hodnotil průběh duelu, svůj milník i zkušenosti nasbírané během reprezentační přestávky, kdy byl poprvé povolán do švédské seniorské reprezentace.

Další články