Trest za derby: Pokuta 200 tisíc a podmínečné uzavření stadionu pro diváky | SK Slavia Praha
Více

Trest za derby: Pokuta 200 tisíc a podmínečné uzavření stadionu pro diváky

EDEN – Sobotní 280. derby mezi Slavií a Spartou mělo ve čtvrtek dohru u Disciplinární komise FAČR.
Disciplinární komise vyslechla zástupce obou klubů. Po prozkoumání všech dostupných informací, materiálů a na základě vyjádření bezpečnostního manažera FAČR Martina Syneckého dospěla komise k názoru, že jak v případě Slavie (podezření na porušení povinností pořadatele utkání), tak i v případě Sparty (podezření na porušení povinností hostujícího klubu) došlo k disciplinárnímu provinění.

Disciplinární komise se rozhodla Slavii potrestat
pokutou 200 tisíc korun a podmínečným trestem sehrání jednoho soutěžního utkání na domácím hřišti bez přítomnosti diváků a to s odkladem na 3 měsíce.

Pokutou 200 tisíc korun potrestala komise i Spartu Praha.

„V souvislosti s tímto případem se komise zároveň obšírně zaobírala možnými preventivními kroky ze strany klubů před podobnými divácky rizikovými zápasy, které by umožnily efektivně eliminovat podobné nevhodné chování fanoušků. Disciplinární komise zároveň konstatovala, že do budoucna chce v této debatě i nadále pokračovat,“ uvádí se v komuniké ze zasedání Disciplinární komise FAČR. 

Aktuálně

Byli jsme málo nebezpeční. Nic ale není ztracené

26. 3. 2023
Trenér slávistek Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová hovořili po derby o příčinách porážky, chybě u inkasované branky, situaci v tabulce a poděkovali také fanouškům, kteří je na Letnou přišli podpořit.

Na závěr základní části těsná prohra v derby žen

26. 3. 2023
Slávistky v derby v epet Areně padly nejtěsnějším rozdílem, jedinou branku vstřelily domácí krátce po poločase. Před nadstavbou jsou tak slávistky na druhém místě ligové tabulky.

Online: Od 14:00 derby žen na Letné

25. 3. 2023
Slávistky hrají od 14:00 první jarní derby sezony proti Spartě a to na hlavním stadionu soupeře v epet Areně. Jakou sestavu vybral pro tento důležitý duel trenér Karel Piták?

Další články