Informace pro fanoušky před 281. derby. Kotel Slavie je vyprodán | SK Slavia Praha
Více

Informace pro fanoušky před 281. derby. Kotel Slavie je vyprodán

PRAHA/EDEN – Derby pražských „S“ s pořadovým číslem 281 se odehraje v sobotu 12. dubna od 15 hodin na stadionu Sparty na Letné a Slavii se chystají přímo na stadionu podpořit téměř dvě tisícovky fanoušků. Pro všechny fanoušky sešívaných, kteří se na Letnou chystají, přinášíme tradiční předzápasové info.
Sektor pro fanoušky Slavie má kapacitu 1869 míst a je vyprodán. Hostující fanoušci mají přístup do svých sektorů vchodem č. 5 z ulice U Sparty (viz plánek), brány stadionu se otevřou ve 13:30 hodin.

Pořadatel utkání prosí všechny návštěvníky sobotního derby, aby do hlediště přišli včas a nenechávali svůj příchod na poslední chvíli. Organizátor zároveň žádá o dodržování Návštěvního řádu stadionu.

Slávisté se na Letnou vypravují v červenobílých dresech a v prodeji v Edenu před odchodem na Letnou budou také speciální šály právě u příležitosti derby mezi Slavií a Spartou.

Pochodem na Letnou

Fanoušci Slavie organizují z Edenu na Letnou společný pochod, jenž je v souladu se zákonem č. 84/1990 Sb. ve znění pozdějších předpisů, O právu shromažďovacím, písemně oznámen na Magistrát Hlavního města Prahy. Sraz u stadionu v Edenu je už dopoledních hodiných, pochod vyrazí v 11 hodin směr stanice metra Strašnická. Pěšky se potom pokračuje z horní části Václavského náměstí přes Staroměstské náměstí až na Letnou.

Na žádost Policie ČR připomínáme fanouškům nejdůležitější legislativní ustanovení, která bezprostředně souvisí s plánovaným pochodem z Edenu na Letnou, bezpečnostními opatřeními na Letné i na území hl. m. Prahy:

1) Vyhláška ČBÚ č. 174/1992 Sb., O pyrotechnických výrobcích a zacházení s nimi, resp. Vyhláška hl. m. Prahy č. 42/1999 o omezujících opatřeních k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku při užívání pyrotechnických předmětů zakazuje vyjma uvedených míst a termínů (Silvestr a Nový rok) používání pyrotechniky v hlavním městě.

2) Na základě novely přestupkového zákona č. 200/1990 Sb. se přestupku dopouští ten, kdo jako návštěvník před zahájením organizovaného sportovního utkání, v jeho průběhu nebo při jeho zakončení má obličej zakrytý způsobem ztěžujícím nebo znemožňujícím jeho identifikaci.

Slavia přeje všem fanouškům, aby si užili pochod, který organizují, a aby vytvořili na Letné našim hráčům skvělou atmosféru. Zároveň doufá, že budou fanoušci během pochodu dbát elementárních pravidel občanského soužití a tolerance a vyvarují se jakéhokoli protiprávního jednání. Dokažte Pražanům i zahraničním návštěvníkům hlavního města, že k našim klubovým barvám neodmyslitelně paří i slušnost. Děkujeme vám. Ať žije Slavia!

Aktuálně

Předprodej na Raków startuje 15. srpna

15. 8. 2022
Slavia po postupu do play off Konferenční ligy přivítá ve čtvrtek 25. srpna doma ve Fortuna Areně polský tým Raków Čenstochová. Vstupenky na toto utkání se budou přednostně prodávat pro majitele permanentních vstupenek.

O výkonu mladíků, prostupné obraně i zranění Kačaraby

14. 8. 2022
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po těsné výhře v Jablonci o kontrastu mezi výkonem v ofenzivě a defenzivě, přínosu mladých hráčů, zraněních i změnách v sestavě.

Představovali jsme si lepší výkon. V kabině byl hukot

14. 8. 2022
Na pozápasové tiskové konferenci hodnotil výhru 3:2 v Jablonci reprezentační záložník Lukáš Masopust, který se v základní sestavě Slavie představil vinou zranění poprvé od 20. března.

Další články