Slavia se ohrazuje proti nepřiměřenosti zásahu policie | SK Slavia Praha
Více

Slavia se ohrazuje proti nepřiměřenosti zásahu policie

PRAHA/EDEN - Vyjádření SK Slavia Praha k zásahu policie proti slávistickým fanouškům při pochodu na Letnou.
Máme vážné pochybnosti o přiměřenosti policejního zásahu proti fanouškům Slavie na Čechově mostě v Praze a v prostředcích městské hromadné dopravy. Posbírali jsme řadu svědectví o tvrdých policejních zákrocích teleskopickými obušky, při nichž došlo ke zranění, jako reakci na odpálení zábavní pyrotechniky. Takový postup nám připadá nepřiměřený, těžko odůvodnitelný a v tomto duchu budeme žádat vysvětlení příslušných autorit.

Akce byla předem řádně nahlášená, odsouhlasená a od začátku jsme spolupracovali s bezpečnostními složkami na jejím bezpečném průběhu a minimalizaci rizik. I proto jsou pro nás události kolem průvodu fanoušků Slavie nepochopitelné a neakceptovatelné. Mediálně omílaných 83 zadržených příznivců Slavie za přestupky je v příkrém kontrastu s mlčením okolo zřejmého kriminálního aktu, útoku na autobus našich fotbalistů, který jen shodou náhod neskončil vážným zraněním.

Souhlasíme s nutností postupné kultivace fanouškovského prostředí v České republice a Slavia bude v tomto ohledu vždy intenzivně spolupracovat se všemi, kdo ukážou cestu dopředu. Současně ale odmítáme, aby se náš klub a jeho příznivci stali nástrojem experimentů při uplatňování zatím neexistující a nepopsané koncepce pro práci s fanoušky na stadionech i mimo ně. 

Aktuálně

​Konečně! Přesně jsem věděl, co chci udělat

12. 8. 2022
Václav Jurečka v nastaveném čase definitivně ukončil drama v Athénách a svým druhým gólem od svého letního příchodu přispěl k postupu do play off Evropské konferenční ligy.

V sobotu od 10:15 čeká B-tým derby

12. 8. 2022
Třetí kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odehraje slávistický B-tým v sobotu od 10:15. Po třech letech vyzve v domácím prostředí na Xaverově rezervu Sparty Praha. Zápas odvysílá živě ČT 3.

O postupu, výkonu Mandouse i souboji s Rakówem

11. 8. 2022
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po remíze na Panathinaikosu o pocitech z postupu, problémech v ofenzivě, skvělé kulise i výhledu do dvojzápasu s Rakówem.

Další články