Rozhodnout jsme mohli dřív, hodnotil výhru Dušan Uhrin | SK Slavia Praha
Více

Rozhodnout jsme mohli dřív, hodnotil výhru Dušan Uhrin

VÍTKOVICE/MĚSTSKÝ STADION - Trenér sešívaných měl ze zisku tří bodů radost. „Jsem opravdu rád, že se nám tady podařilo zvítězit. Nepřijeli jsme s tím, že budeme hrát na remízu,“ dodal po zápase. Slavia ovšem měla podle něj utkání rozhodnout už dřív a nepustit domácí do šance.
Trenér Dušan Uhrin předem avizoval, že si Slavia chce odvést z Vítkovic tři body. „Jsem opravdu rád, že se nám tady podařilo zvítězit. Nešli jsme s tím, že budeme hrát na remízu, chtěli jsme dát góly z brejků a myslím, že jsme to zvládli dobře,“ těšilo ho.

Následně poodhalil, s jakou strategií jeho tým do zápasu šel „ Do utkání jsme šli s tím, že nechceme, aby nám Baník utíkal do brejkových situací, naopak do nich budeme chodit my. To se nám, myslím, podařilo. Hráli jsme sice víc zataženě, ale aktivně a mohli jsme výsledek ještě při stavu 2:0 navýšit,“ načal své hodnocení.

Soupeře rozhodně podcenit nechtě. „Viděl jsem všechny utkání Baníku a věděl jsem, že hráči hrají v poli velmi dobře pozičně. Proti Boleslavi vedli 2:0 a nezvládli jen konec utkání. Snažili jsme se proto, abychom zvládli první půlku, což se nám podařilo,“ byl s úvodem utkání spokojený trenér.

Stále však viděl ve výkonu svých svěřenců mezery. „Zbytečně jsme následně zatáhli, zejména záložní řada. Z toho pramenily dvě chyby, z kterých nás mohl Baník potrestat. Z té třetí se mu to podařilo. My jsme ale mohli utkání rozhodnout už výrazně dřív. Měli jsme tam obrovské šance, jak Štohanzl, tak Voltr, který nedal pas do strany, to byly okamžiky, kdy jsme mohli navýšit na 3:0,“ poukázal na šance Slavie.

Té se poslední dobou daří zakončovat ze standardních situací. „Standardky nacvičujeme, ale to nacvičují všichni. Poslední dobou je dobře kopeme a samozřejmě, že nám to hodně pomohlo,“ je si jejich důležitosti vědom trenér.

Slavii podle něj ale ty největší zkoušky teprve čekají. „Nevěřím, že to nejhorší máme za sebou, stále jsme na začátku soutěže. Pořád máme málo bodů, začátek soutěže jsme chytli tak průměrně. V některých utkáních jsme měli smůlu, v jiných štěstí. Body se počítají až na konci a nás čeká doma obtížný soupeř, na kterého se budeme soustředit,“ dodává před reprezentační pauzou, po níž přijede do Edenu Boleslav, Dušan Uhrin.

Aktuálně

ONLINE: Od 16:30 venku proti Liberci

2. 12. 2022
Slávistky odehrají od 16:30 poslední ligový zápas podzimu! V dohrávce 9.kola 1.ligy žen vyzvou na venkovní půdě Slovan Liberec. Jakou sestavu posílá do utkání trenér Karel Piták?

Slavia přivádí posily nejen na trávník

1. 12. 2022
Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Starší žáci ovládli turnaj v Kutné Hoře. Kategorie U11 veze pohár z Plzně.

30. 11. 2022
Program mládežníků pomalu ale jistě přechází do zimního režimu. Od ligových soutěží si tedy sešívaní mohou odpočinout. Naopak přibývá turnajů, které se odehrávají na umělém povrchu nebo v hale. Během posledního listopadového víkendu získali pohár pro vítěze mladší i starší žáci. Kategorie U15 sehrála dvanáctibrankové utkání s ostravským Baníkem. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články