Slavia získala výraznou posilu: Přichází Michal Frydrych | SK Slavia Praha
Více

Slavia získala výraznou posilu: Přichází Michal Frydrych

PRAHA/EDEN – Slavia získala výraznou posilu. V Edenu bude působit obránce Michal Frydrych, který přichází z Ostravy na přestup a s klubem v úterý podepsal čtyřletý kontrakt.
„Michala jsme měli vytipovaného dlouho. Slibujeme si od něj posílení zadních řad. Je to hráč střední věkové generace, která nám v kádru schází a potřebujeme ji doplnit. Věříme, že bude velkou posilou pro defenzivu,“ uvedl k příchodu pětadvacetiletého obránce trenér Dušan Uhrin.

„Jsem moc rád, že to dopadlo a můžu poznávat nové lidi a spoluhráče. Těším se na nové výzvy,“ říká Michal Frydrych, která byl se Slavií v kontaktu celé léto. O Frydrycha se ale zajímaly i jiné kluby.

„Pro Slavii rozhodlo také to, že byla tím prvním klubem, který mě chtěl. To mě moc těšilo, prakticky celé léto jsme byli v kontaktu, protože první náznak proběhl už na začátku letní přípravy. Jsem moc rád, že to dopadlo a můžu tady být,“ pokračovala nejnovější slávistická posila, která bude na dresu nosit číslo 25.

Do Slavie přichází autor osmi ligových gólů s jasným cílem. „Chtěl bych samozřejmě Slavii co nejvíce pomoci a ukázat, co umím. Chci dokázat, že mám na to, abych se prosadil,“ dodal obránce.

Michal Frydrych oslavil v únoru pětadvacáté narozeniny. S fotbalem začínal v Sokolu Hustopeče nad Bečvou, odkud v dorosteneckém věku přestoupil do Hranic a následně do Baníku Ostrava, kde se v roce 2010 dostal do A-týmu. Za něj odehrál 117 ligových zápasů, vstřelil 8 gólů a nosil kapitánskou pásku. V reprezentačním výběru do 21 let si v roce 2012 připsal čtyři starty.

Aktuálně

Jsem moc vděčný za zájem. UECL? Životní zážitek

3. 2. 2023
Michal Tomič v prvním rozhovoru prozradil, jak se těší na krajany Schranze s Hromadou i bývalého parťáka Václava Jurečku, a zavzpomínal také na podzimní účast v Konferenční lize nebo dorostenecké angažmá v Itálii.

Do Slavie přichází Michal Tomič

3. 2. 2023
Novou posilou Slavie je Michal Tomič. Třiadvacetiletý slovenský pravý obránce přichází ze Slovácka a jaro stráví na hostování v Mladé Boleslavi. V Edenu podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Informace pro fanoušky do Pardubic

3. 2. 2023
V článku si přečtěte informace o vstupenkách na první jarní venkovní zápas s Pardubicemi na jejich novém stadionu.

Další články