Magazín Poločas: Dálnice Eden – Zlín | SK Slavia Praha
Více

Magazín Poločas: Dálnice Eden – Zlín

PRAHA - Lukáš Železník, David Hubáček, Vukadin Vukadinovič... Kolik hráčů, kteří nastoupili za oba týmy, dokážete vyjmenovat? Páteční Poločas vám pomůže.
Magazín Poločas s pořadovým číslem 11 vychází u příležitosti domácího zápasu se Zlínem. A přestože to možná není na první pohled tak patrné, za oba kluby nastoupila v nedávné době řada hráčů. Kdo nastoupil v obou dresech a odkud kam vedly cesty jednotlivých hráčů? To vše přinese dvoustrana 10 a 11.

Ten nejčerstvější příchod ze Zlína do Slavie zažil Lukáš Železník, který v obsáhlém rozhovoru na straně 4 zavzpomíná, jak seděl v kabině Zlína vedle sešívané legendy Davida Hubáčka. Přestože část jeho srdce částečně patří klubu, kde vyrůstal, chce se v Edenu konečně představit gólem. „Už se taky potřebuji trefit, abych se uklidnil. Kdyby to bylo do sítě Zlína, byla by to třešinka na dortu,“ říká pětadvacetiletý útočník.

Ženám začíná o víkendu ligová soutěž a současně se blíží boj o další pohárový postup. Bude to ale těžká bitva, do cesty se jim postaví Olympique Lyon. Nejen o svém prvním zápasu proti francouzským favoritkám hovoří na straně 16 Jitka Chlastáková.

V sobotu 19. března 1996 Slavia prohrála s AS Řím a přesto fanoušci otírali z tváří slzy radosti. V ohlédnutí do minulosti nemůže proto onen čtvrtfinálový duel chybět. K dalším výročí se pojí 120, 105 a 70 let. Co se tehdy stalo, si přečtěte na straně 23.

V červenci oslaví teprve své sedmnáctileté narozeniny, přesto od letošní zimy nastupuje David Beňo za nejstarší dorost a podepsal svou první profesionální smlouvu. V rozhovoru se slávistickou nadějí se dozvíte, kdo je jeho vzorem nebo na jaké fotbalový moment nejraději vzpomíná.

Nechybí ani tradiční ohlédnutí, představení Zlína a klíčových hráčů soupeře. Uvidí Eden na jaře další rodinný souboj?

Magazín Poločas koupíte ve fanshopu Slavie, na pokladnách nebo od kolportérů u stadionu a na tribunách. Cena je 20 Kč.


Aktuálně

ONLINE: Od 16:30 venku proti Liberci

2. 12. 2022
Slávistky odehrají od 16:30 poslední ligový zápas podzimu! V dohrávce 9.kola 1.ligy žen vyzvou na venkovní půdě Slovan Liberec. Jakou sestavu posílá do utkání trenér Karel Piták?

Slavia přivádí posily nejen na trávník

1. 12. 2022
Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Starší žáci ovládli turnaj v Kutné Hoře. Kategorie U11 veze pohár z Plzně.

30. 11. 2022
Program mládežníků pomalu ale jistě přechází do zimního režimu. Od ligových soutěží si tedy sešívaní mohou odpočinout. Naopak přibývá turnajů, které se odehrávají na umělém povrchu nebo v hale. Během posledního listopadového víkendu získali pohár pro vítěze mladší i starší žáci. Kategorie U15 sehrála dvanáctibrankové utkání s ostravským Baníkem. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články