Dva góly ze standardky? Zbytečné chyby, mrzelo Dušana Uhrina | SK Slavia Praha
Více

Dva góly ze standardky? Zbytečné chyby, mrzelo Dušana Uhrina

GENERALI ARENA/PRAHA - Slavia do derby vstoupila nadějně, nakonec ale tým Dušana Uhrina odjíždí z hřiště svého největšího rivala poražen. „Jsme schopni podat lepší výkon, já s ním nejsem spokojen ani v nejmenším,“ mračil se trenér, kterého mrzely góly ze standardních situací.
„Sparta dnes vyhrála zaslouženě, držela míč na kopačkách, byla více ve hře,“ uznal za počátku svého hodnocení trenér Dušan Uhrin. „My jsme schopni podat lepší výkon, já s ním nejsem spokojen ani v nejmenším,“ hodnotil.

„Vstřelili jsme sice první gól, ale pak jsme přestali hrát v poli. I když jsme si ještě nějaké příležitosti vypracovali, nemohli jsme se dostat do hry. Chtěli jsme hrát aktivně, ale zbytečně jsme dostali dvě branky po standardních situacích. První padla po autovém vhazování, druhá po rohu. Musím pokárat hráče, že nesplnili své povinnosti,“ mračil se trenér.

Slavii nevyšla druhá půle. „Dokud jsme hráli zodpovědně, drželi jsme Spartu od branky, dali jsme gól a oni si nevypracovali stoprocentní šanci. Říkal jsem, že musíme být ve druhé polovině ještě aktivnější. Sparta chtěla vyrovnat, což se jí podařilo. My jsme udělali dvě zbytečné chyby, což se nám normálně nestává. Pak jsme otevřeli hru a dostali jsme třetí branku,“ mrzelo trenéra.

Sešívané v týdnu trápila rozsáhlá marodka. „Postavit tým složité nebylo. Nemocní hráči nicméně naplno netrénovali a měli tréninkový deficit. Na druhou stranu Sparta měla v nohách zápas Evropské ligy. Byla aktivnější a my jsme si s tím nedokázali poradit,“ uznal Dušan Uhrin.

Co Slavii podle něj chybí? „Souhra, mužstvo není dlouho pohromadě. Derby bylo atypické utkání, Sparta je na těžké zápasy zvyklá. My ale chceme hrát poháry a máme šanci, abychom dohnali Liberec. Chybí nám ovšem zdravá jistota. Dnes jsme obdrželi hodně žlutých karet a Sparta jen jednu, tomu jsem se divil. Není to úplně normální a nemám pocit, že bychom je tam chtěli pobít,“ dodal trenér k průběhu utkání.

Na závěr ale došlo i na jednu pozitivní záležitost – Milan Škoda prolomil své trápení. „Jsem rád, že po dlouhé době vstřelil branku. Navíc hrál dobře a vybojoval spoustu těžkých balonů,“ pochválil slávistického forvarda Dušan Uhrin.

Aktuálně

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Gól mi pomůže i do ligy. Babička byla poprvé na fotbale

27. 9. 2023
Třicet minut od Kroměříže se Mojmír Chytil narodil, návrat "domů" si zpříjemnil brankou, výhrou nad zdejší Hanáckou Slavií (2:0) a postupem do dalšího kola MOL Cupu. O všem vyprávěl v rozhovoru.

Další články