Jedna vlaštovka jaro nedělá, smutnil střelec Škoda | SK Slavia Praha
Více

Jedna vlaštovka jaro nedělá, smutnil střelec Škoda

PRAHA - Když se Milan Škoda opět střelecky probudil, každý slávista na stadionu si přál, aby se na Letné neopakoval scénář z předchozího jara. Opakoval, bohužel. „Jedna vlaštovka jaro nedělá,“ dodal ke své aktuální formě smutný střelec.
Prolomil jste svou střeleckou smůlu, ale Slavia v derby prohrála. Jaké pocity převažují?
„Věděli jsme, že je Sparta na vítězné vlně, soustředili jsme se sami na sebe a chtěli jsme to zvládnout. To, že jsme prohráli, je špatné. Vedli jsme o poločase 1:0 a pak jsme si nechali dát hloupý gól. Potom jsme tam už měli trošku okénka a dostali jsme druhý gól ze standardky. Takže je to blbé.“

Šel tlak domácích ustát?

„Samozřejmě že ano. Ustáli jsme ho i první poločas, kdy Sparta hrála víc s balonem. Myslím, že jsme nedělali chyby v obraně a dobře je dostupovali. Ale po prvním gólu jsme začali dělat nějaké chyby a Sparta to potrestala.“

Uklidnilo vás, že jste po dlouhém čekání konečně dal gól?
"Já myslím, že první vlaštovka jaro nedělá. Jsem rád, že jsem gól dal, ale když nám to nic nepřineslo, tak je to k ničemu."

Prohrál i Liberec, je důležité, že zůstává na dohled?
„Asi to důležité je. My jsme hlavně koukali sami na sebe, abychom na Letné uspěli a odehráli dobré utkání.“

Na karty to bylo sedm ku jedné, měli jste hrát hodně tvrdě?
„Do soubojů musíme chodit tvrdě vždycky, nejenom v derby. To, že nám za to dával rozhodčí žluté karty, tak to asi každý rozhoduje jinak.“

Aktuálně

O pauze nevypneme. Derby má celý tým v hlavě

26. 11. 2022
Předávání Klíče primátora hlavního města Prahy si užil i David Jurásek. Po slavnostním ceremoniálu vzpomínal na historickou výhru v derby i prozradil, komu přeje na probíhajícím mistrovství světa.

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

Další články