Dušan Uhrin: Jsem rád, že jsme v boji o poháry neodpadli | SK Slavia Praha
Více

Dušan Uhrin: Jsem rád, že jsme v boji o poháry neodpadli

PRAHA/JULISKA - Oproti zápasu na Spartě udělal trenér Dušan Uhrin hned sedm změn, do utkání poslal třeba Mihalíka s Barákem a sešívaní dokázali urvat všechny body. I nadále se tak drží v boji o pohárové pozice. „Soustředili jsme se na sebe a jsem rád, že jsme v tom boji neodpadli," komentoval zápas na Dukle trenér sešívaných Dušan Uhrin.
„Chtěli jsme zamezit Dukle, aby kombinovala a aby hrála své dlouhé míče. To se nám povedlo, hráli jsme dobře takticky a udrželi jsme postavení, to hráči splnili. Dvakrát nebo třikrát se nám tam sice Dukla dostala, ale brejkových situací bylo málo. Ve druhé půli jsme se tam dostávali lépe my, měli jsme dvě velké šance. Příležitosti sice měla Dukla taky, Pavlenka je ale vychytal,“ komentoval průběh utkání trenér Slavie Dušan Uhrin.

„Nemůžu říct, že jsem s výkonem úplně spokojený, ale zároveň nejsem nespokojený. Byli jsme kompaktnější než Dukla a kdybychom byli důslednější v zakončení, tak jsme měli vyloženější šance. Vukadinovičova střela, tak to sad nešlo nedat, a Zmrhal šel také sám na branku. Ale kdybych to měl shrnout, na šance bylo utkání rovnocenné,“ pokračoval Dušan Uhrin.

„Chtěli jsme odčinit Spartu, kde jsme 3:1 prohráli, a jsem rád, že se nám to povedlo a že si někteří noví hráči v naší sestavě hrábli na dno sil,“ doplnil kouč sešívaných.

Den před zápasem zvítězil Liberec a se štěstím i Mladá Boleslav, Slavia proto musela získat tři body, aby se udržela v boji o pohárové příčky. „Šli jsme do zápasu s tím, že se budeme soustředit jenom na sebe. Pár lidí mi volalo, že máme smůlu, ale ještě je sedm kol a všichni nevyhrají všechno. Jsem ale rád, že jsme v tom boji neodpadli. Máme před sebou samozřejmě těžká utkání, ale musíme je zvládnout. Dneska jsme měli na hřišti mladý tým a taky jsme to zvládli,“ dodal Uhrin na adresu nedělní sestavy.

„Nebylo až tak těžké, dát sestavu dohromady. Šlo spíše o očekávání, kdo nastoupí, a měl jsem obavy, jestli hráči vydrží celých 90 minut. Přeci jen někteří z nich nehráli a nemají ten zápasový rytmus. Jen Barák a Mihalík hráli za jedenadvacítku, ale to není úplně dospělý fotbal.“

„Barák zvládl první půli velice dobře, mohl dát branku ze střední vzdálenosti, dobře podržel balón. Má ale rezervy ještě v defenzivní fázi, kde nezakryje balon. O Mihalíkovi víme, že je technický hráč, že je rychlý, má ale rezervy a musíme na něm zapracovat. Marodil se svalem, pak s chřipkou a musíme ho dotrénovat do pozice, kdy to bude stoprocentní,“ dodal trenér na adresu mladíků, kteří nastoupili na Dukle v základu.

Řeč přišla i na Milana Škodu, který o reprezentační pauze léčil zranění. „Záleží, jak bude trénovat další týden. v tom před Duklou trénoval jen s fyzioterapeutem a uvidíme, jestli bude na další zápas připravený. Mešanovič to zvládnl dobře a dělal problémy vysokým obráncům,“ zakončil Dušan Uhrin.

Aktuálně

ONLINE: Od 16:30 venku proti Liberci

2. 12. 2022
Slávistky odehrají od 16:30 poslední ligový zápas podzimu! V dohrávce 9.kola 1.ligy žen vyzvou na venkovní půdě Slovan Liberec. Jakou sestavu posílá do utkání trenér Karel Piták?

Slavia přivádí posily nejen na trávník

1. 12. 2022
Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Starší žáci ovládli turnaj v Kutné Hoře. Kategorie U11 veze pohár z Plzně.

30. 11. 2022
Program mládežníků pomalu ale jistě přechází do zimního režimu. Od ligových soutěží si tedy sešívaní mohou odpočinout. Naopak přibývá turnajů, které se odehrávají na umělém povrchu nebo v hale. Během posledního listopadového víkendu získali pohár pro vítěze mladší i starší žáci. Kategorie U15 sehrála dvanáctibrankové utkání s ostravským Baníkem. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články