Tyto zápasy nám hodně řeknou o kvalitě a morálce hráčů, ví trenér | SK Slavia Praha
Více

Tyto zápasy nám hodně řeknou o kvalitě a morálce hráčů, ví trenér

HAIKOU – Slavia obstřelovala branku čínského celku bezúspěšně. „Z výsledku jsme zklamaní, ale i tahle utkání nám dávají informace o jednotlivých hráčích, a to ať už z pohledu kvality, tak přístupu a morálky,“ zdůraznil trenér Jaroslav Šilhavý důležitost duelu.
Sešívaní svůj druhý vzájemný zápas s Haikou Boying nedotáhli tentokrát do vítězného konce. S čínským soupeřem remizovali 0:0. „Výsledek je špatný, ale paradoxně byla celá hra nebo alespoň určité její pasáže lepší než minule, přesto se nám nepodařilo dát gól,“ mrzelo trenéra Jaroslava Šilhavého.

A nebylo to rozhodně tím, že by se sešívaní nedostávali do zakončení. „Měli jsme snad deset vyložených šancí. To, co jsme neproměnili do prázdné branky, to je umění,“ dodal trenér,

Přesto hledal pozitiva. „Z výsledku jsme zklamaní, ale jak jsem říkal minule, i tahle utkání nám dávají informace o jednotlivých hráčích ať už z pohledu kvality, tak přístupu a morálky. Je to určitě poučné a splnilo to účel,“ poukázal.

Na hráčích byla patrná únava z kondiční přípravy „Když nedali stoprocentní góly do prázdné branky, tak jim asi ty těžké nohy vadily. Ale určitě se na to nemůžeme vymlouvat, góly jsme měli jednoznačně dát, pak by se ten zápas odvíjel jinak. Kluci byli po těch šancích frustrovaní, byli podráždění a reagovali špatně, zavinili jsme si to sami. Nemohli jsme se vymlouvat na soupeře, že zpomaluje hru a podobně, takže určitě naše chyba,“ zdůraznil Šilhavý.

V sobotním utkání chyběla trojice Bílek, Flo a Mešanovič. „Všichni mají zdravotní problémy, ale věřím, že to nebude dlouhodobějšího charakteru. Všichni tři trénují individuálně, ale je to snad jen otázka dní,“ doufá trenér.

Aktuálně

Los skupinové fáze Ligy mistryň už v pondělí

29. 9. 2022
Barcelona, Chelsea, Wolfsburg, Lyon - jeden z těchto gigantů v ženském fotbale dorazí během podzimu do Prahy! Losování základních skupin Ligy mistryň UEFA proběhne už v pondělí 3. října od 13:00 v Nyonu.

Informace pro fanoušky do Olomouce

29. 9. 2022
V 11. kole čeká slávisty výjezd na Hanou. Zápas se hraje v neděli 9. října od 19:00. Přečtěte si bližší informace v článku.

Zapojte se do aukce Maksyma Talovjerova!

29. 9. 2022
Maksym Talovjerov pořádá aukci předmětů, které mu věnovali jeho spoluhráči ze Slavie. Zapojte se do aukce, přispějte na dobrou věc a získejte unikátní dresy nebo kopačky.

Další články