Miroslav Beránek bude ve Slavii působit jako šéftrenér dorostů | SK Slavia Praha
Více

Miroslav Beránek bude ve Slavii působit jako šéftrenér dorostů

PRAHA – Do Slavie se vrací velká klubová osobnost. Bývalý hráč i trenér sešívaných Miroslav Beránek bude vykonávat funkci šéftrenéra dorostů.
„Jsme rádi, že se do Slavie vrací a posílí náš tým tak velká klubová osobnost. Pevně věříme, že přispěje ke kvalitativnímu růstu nejen našich hráčů, ale také mladých perspektivních trenérů,“ uvedl k příchodu Beránka generální ředitel klubu Martin Krob.

Od 1. března dochází také ke změně na postu trenéra slávistické devatenáctky. Tu povede Pavel Trávník, dlouholetý spolupracovník Miroslava Beránka, a nahradí tak Antona Mišovce.

„Antonu Mišovcovi končí po této sezoně s klubem smlouva a momentálně je kvůli zranění v rekonvalescenci. Moc mu děkujeme za práci, kterou pro Slavii odvedl, a to jak u žen, tak v dorostu,“ vysvětlil Martin Krob.

Devětapadesátiletý Miroslav Beránek je všem slávistům velmi dobře známou postavou, v minulosti ve Slavii působil jako obránce i jako trenér A-mužstva. Jako hráč do Slavie přestoupil v roce 1984 a působil zde pět let. Celkově odehrál v sešívaném 325 zápasů, z toho 128 ligových.

Miroslav Beránek zahájil svou trenérskou kariéru v roce 1991 v rakouském Gmündu, o dva roky později už se vrátil do Edenu, kde nejprve působil jako asistent a v následující sezoně jako hlavní trenér. Po angažmá na Kladně a v Blšanech, se v roce 2001 do Slavie opět vrátil a získal si fanoušky nejen ziskem domácího poháru, ale hlavně atraktivní útočnou hrou. Potřetí se na lavičku Slavie postavil v sezoně 2014-2015 a právě pod jeho vedením Milan Škoda zakončil sezonu s 19 vstřelenými góly a do posledního zápasu bojoval o cenu Král střelců.

Kromě angažmá ve Slavii trénoval Miroslav Beránek maďarský Debrecín, kde získal titul, kazašskou reprezentaci nebo přední kazašský tým Astana. S českou jednadvacítkou získal titul mistra Evropy, dlouhá léta působil jako asistent u českého reprezentačního A-týmu. Vedl také výběr Kazachstánu.

Aktuálně

Hovory z Edenu: Rozhovor s Jaroslavem Tvrdíkem

22. 9. 2022
Ve čtvrtek odpoledne mluvil Jaroslav Tvrdík v rozhovoru z Edenu o tématech okolo klubu.

Hráči na hostování: van Burenův gól k výhře nestačil, Kinský se činil v derby

22. 9. 2022
Jak s v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Sešívaný gólostroj: Překonání rekordu české ligy

22. 9. 2022
Slávisté během prvních osmi kol nastříleli jednatřicet branek a překonali tak rekord samostatné české historie. Předchozí rekord nejvíce vstřelených gólů za prvních osm ligových kol držela od roku 2020 taky Slavia s 26 brankami.

Další články