Trestuhodně jsme ztratili dva body, mračil se trenér Šilhavý | SK Slavia Praha
Více

Trestuhodně jsme ztratili dva body, mračil se trenér Šilhavý

JABLONEC/STŘELNICE – Sešívaní na severu Čech zvítězili naposledy v roce 2009 a ani tentokrát se jim nepodařilo uloupit plný bodový zisk. „Předchozí zápasy jsme byli produktivní, věřil jsem, že v tom budeme pokračovat, ale trestuhodně jsme ztratili dva body,“ mračil se trenér Šilhavý po remíze v Jablonci.
„I když byli domácí v závěru utkání nebezpeční z brejků a mohli nakonec vyhrát, myslím, že jsme měli vedení jednoznačně navýšit ještě v prvním poločase a lépe by se nám dýchalo,“ načal své hodnocení trenér Jaroslav Šilhavý.

„Takhle jsme si nechali dát po vlastní naivní chybě branku a navíc domácí ještě hrozili z protiútoků. Zápas jsme ztratili v prvním i druhém poločase, kdy jsme neproměnili vlastní šance a po hloupé chybě domácí srovnali, takže jedeme pouze s bodem,“ mrzelo ho.

Domácí srovnali z brejku ve druhé půli. „Zahráváme útočný roh a jdou mám z toho čtyři na jednoho. Měli jsme balon pod kontrolou, někomu z našich to odskočilo a pustili jsme domácí do takového brejku. Trestuhodně jsme ztratili dva body,“ mračil se trenér.

„Od první minuty jsme domácí zatlačili a oni čekali na brejky. My si tlak vytvořili, ale šance neproměnili. Neřekl bych, že jsme cítili uspokojení, ale byli jsme bohorovní, že se nemůže nic stát. najednou je z toho 1:1 a klepeme se, abychom zápas neztratili úplně,“ dodal.

Slavia se mohla přiblížit taktéž remízující Plzni, místo toho jí na tři body uskočila druhá Olomouc. „Mrzí nás to nejen kvůli Plzni, ale především kvůli sobě. Předchozí zápasy jsme byli produktivní, věřil jsem, že v tom budeme pokračovat. Vyhrála i Olomouc a navýšila náskok, hraje velice dobře a právem patří na špici. Je před námi ještě celé jaro a všechno může být ještě jinak. Věřím, že to zvládneme. Zatím má náskok jen tří bodů,“ doufá trenér.

Jeho týmu se letos venku nedaří. „Zápasy venku byly podobné, měli jsme většinou převahu, měli jsme šance, které jsme dost často neproměnili. Soupeř měl proti nám velkou motivaci a dost často jsme to nezvládli, je to škoda,“ zakončil.

Aktuálně

Los skupinové fáze Ligy mistryň už v pondělí

29. 9. 2022
Barcelona, Chelsea, Wolfsburg, Lyon - jeden z těchto gigantů v ženském fotbale dorazí během podzimu do Prahy! Losování základních skupin Ligy mistryň UEFA proběhne už v pondělí 3. října od 13:00 v Nyonu.

Informace pro fanoušky do Olomouce

29. 9. 2022
V 11. kole čeká slávisty výjezd na Hanou. Zápas se hraje v neděli 9. října od 19:00. Přečtěte si bližší informace v článku.

Zapojte se do aukce Maksyma Talovjerova!

29. 9. 2022
Maksym Talovjerov pořádá aukci předmětů, které mu věnovali jeho spoluhráči ze Slavie. Zapojte se do aukce, přispějte na dobrou věc a získejte unikátní dresy nebo kopačky.

Další články