V sobotu v Edenu šlágr s Plzní | SK Slavia Praha
Více

V sobotu v Edenu šlágr s Plzní

Duel dvou celků z čela tabulky FORTUNA:LIGY má na programu další ligové kolo, sešívaní přivítají v Edenu Plzeň.

Na zápas Slavie s Plzní se těší jak celá fotbalová veřejnost, stejně tak kabina Slavie: „Těšíme se moc. Tohle jsou skvělé zápasy. Je to také umocněné tím, že hrajeme doma. Víme, jak skvělá atmosféra tu byla na poslední ligový zápas s Plzní. Byla to nejlepší atmosféra, jakou jsem kdy zažil. Jsou to ty velké zápasy, na které se všichni těšíme. Nemůžeme se dočkat, už aby zápas začal,“ těší se na souboj s Plzní trenér Jindřich Trpišovský.

Na zápas se šlágr kola se těší také záložník Josef Hušbauer: „Zase po dlouhé době velký zápas. V lize se nám zatím daří, máme patnáct bodů. Mrzí nás prohra s Jabloncem, ale viděli jsme, že v Teplicích to bylo lepší. Doufejme, že na náš výkon navážeme. Mám tyhle zápasy rád. Víme, že derby je ještě něco více, rivalita tam je větší. S Plzní jsou ty zápasy také velké, ale v tom smyslu, že hrají několik let stabilně vpředu a je to náš rival v boji o titul,“ říká před zápasem Josef Hušbauer.

Co od zápasu očekává stoper Michael Ngadeu-Ngadjui? „Je to velký veliký zápas, ale zároveň nesmíme zapomínat, že je to zápas jako každý jiný. Připravíme se na něj jako na každý zápas. Je to důležité utkání proti prvnímu týmu v tabulce, pro nás jako derby, takže musíme být soustředěnější a více si uvědomit sílu soupeře než v předchozích kolech. Jako každý fotbalista mám tyhle velké zápasy rád. Přesně pro takové zápasy fotbal hrajeme. Vím, že když hrajeme doma, máme v zádech podporu našich fanoušků a atmosféra je něco, nás motivuje. Uděláme všechno pro to, abychom tenhle zápas vyhráli. Jsem si jistý, že uhrajeme dobrý výsledek,“ věří kamerunský reprezentant.

Jak vypadá před duelem s Plzní marodka? „Jsou náznaky zlepšení, někteří hráči se v průběhu týdne připojují. Důležitým faktorem úspěchu bude, abychom měli možnost kvalitně dostřídat. Také to může o průběhu zápasu hodně rozhodnout. Je velká šance, že dva nebo tři hráči se v nominaci objeví,“ řekl k aktuálnímu zdravotnímu stavu hráčů trenér Jindřich Trpišovský.

Aktuálně

Hovory z Edenu: Rozhovor s Jaroslavem Tvrdíkem

22. 9. 2022
Ve čtvrtek odpoledne mluvil Jaroslav Tvrdík v rozhovoru z Edenu o tématech okolo klubu.

Hráči na hostování: van Burenův gól k výhře nestačil, Kinský se činil v derby

22. 9. 2022
Jak s v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Sešívaný gólostroj: Překonání rekordu české ligy

22. 9. 2022
Slávisté během prvních osmi kol nastříleli jednatřicet branek a překonali tak rekord samostatné české historie. Předchozí rekord nejvíce vstřelených gólů za prvních osm ligových kol držela od roku 2020 taky Slavia s 26 brankami.

Další články