STATISTICKÉ OKÉNKO: Rozhodla větší přímočarost v Teplicích? | SK Slavia Praha
Více

STATISTICKÉ OKÉNKO: Rozhodla větší přímočarost v Teplicích?

Zápas s Plzní se blíží a my nabízíme srovnání útoku Slavie v Teplicích a proti Jablonci. I přes rozdílný výsledek Slavia přehrála soupeře v obou zápasech.

Slávisté svého soupeře v ofenzivních statistikách předčili v obou zápasech. Jak Jablonec, tak Teplice výrazně přestříleli, na severu Čech byli ovšem přesnější, a to navzdory tomu, že v průměru pálili z větší vzdálenosti. V Teplicích mířila mezi tři tyče polovina všech našich střel, proti Jablonci to bylo 44 %.

Snahu vytvářet nebezpečné situace před brankou soupeře ukazuje i statistika přihrávek do vápna. Jak proti Jablonci, tak proti Teplicím jich slávisté do pokutového území přes padesát – v obou případech zhruba dvakrát tolik co jejich soupeř (v Teplicích s o něco vyšší úspěšností). V zápase proti Teplicím pak sešívaní o něco méně křížných pasů (jak mezi krajními beky, tak mezi záložníky), ovšem s vyšší úspěšností.

Zatímco proti Jablonci potřebovali sešívaní přes 28 přihrávek na jednu střelu, proti Teplicím už jen lehce přes 22. I když si tak na severu Čech přihrávali celkově častěji, jejich střelecká aktivita byla výrazně vyšší. Ve „střelecké přímočarosti“, tedy počtu přihrávek na jednu střelu, jsou slávisté v lize zatím na špici, na jeden pokus jim stačí v průměru 21 přihrávek. Je to méně než v loňské podzimní části, a dokonce méně než na jaře 2017, kdy červenobílí slavili mistrovský titul. Snaha častěji střílet je patrná i na průměrné vzdálenosti, ze které to sešívaní zkoušeli. Zatímco doma proti Jablonci to bylo necelých 14 metrů, v Teplicích přes 21 metrů.

Aktuálně

O návratu van Burena, čepici dolů i norské posile

29. 1. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Jabloncem v prvním kole jarní části FORTUNA:LIGY o zlepšeném výkonu v druhé půli, návratu Micka van Burena, smeknutí čepice před Davidem Juráskem, formě Matěje Juráska, nové posile Christosi Zafeirisovi i možném nasazení Igoha Ogbua a Petra Hronka.

Fanoušci? Měl jsem husí kůži, přivítání bylo fantastické

29. 1. 2023
Mick van Buren se se začátkem jara vrátil z hostování zpět do Slavie. Do hry proti Jablonci naskočil v průběhu druhé půle a během šesti minut se postaral o gól a asistenci, čímž výrazně přispěl k výhře 5:1.

Výhra s Jabloncem, posun na první místo v tabulce

29. 1. 2023
Jarní start ligového fotbalu, návrat gólového Micka van Burena a efektivita v druhé půli přinesla slávistům po výhře 5:1 nad Jabloncem první místo v tabulce. Hned dvakrát skóroval Matěj Jurásek.

Další články