Startuje DATART e:LIGA | SK Slavia Praha
Více

Startuje DATART e:LIGA

Ligová fotbalová asociace se po vzoru mnoha evropských soutěží rozhodla vydat cestou esportu a oznámila start prvního ročníku DATART e:LIGY.

V posledních letech zažívají esportové soutěže obrovský boom a LFA se rozhodla tento trend následovat. „Ve světě je tento druh zábavy už dneska obrovský fenomén a my také chceme zachytit tento trend. Jsem rád, že všechny ligové kluby vyslyšely naše volání a zapojily se spolu s námi do odvážného projektu, řekl o ambicích LFA její předseda Dušan Svoboda

Ligová fotbalová asociace tak navazuje na směr, který umožní přilákat nové mladší publikum pro samotnou FORTUNA:LIGU. „Od projektů jako je esportová soutěž si slibujeme, že oslovíme společně s ligovými kluby mladou generaci a současně u ní zpopularizujeme samotnou FORTUNA:LIGU a fotbal jako takový,“ vysvětlil jeden z důvodů vzniku e:LIGY obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

Formát soutěže

DATART e:LIGA se uskuteční v nové hře FIFA20 výhradně na platformě Playstation  a proběhne ve třech fázích. 

FÁZE ONLINE TURNAJŮ

  • V této fázi bude mít každý klub F:L své dvě online kvalifikace otevřené pro účast veřejnosti. Z každé z nich postoupí dva nejlepší hráči do II. fáze (offline semifinále). 
  • Kvalifikační kola pro Slavii proběhnou v sobotu 12. října a v úterý 29. října vždy od 18:00.

FÁZE OFFLINE TURNAJŮ

  • V této fázi budou kluby rozděleny dle jejich polohy na českou a moravskoslezskou část. Každá část bude mít své offline semifinále, ve kterém se utkají 4 hráči jednotlivých klubů proti sobě o 2 místa ve třetí fázi, přičemž kluby se ještě zatím neutkají proti sobě. 
  • Turnaje se uskuteční na dvou místech (Praha a Olomouc/Brno).

FÁZE OFFLINE FINÁLE

  • V této fázi 2 hráči z jednotlivých klubů spolu vytvoří tým, v jehož barvách budou bojovat o první titul mistra e:LIGY a prize money, které si mezi sebe rozdělí.
  • Offline finále se uskuteční v lednu v Praze a bude otevřeno veřejnosti.

Aktuálně

Byli jsme málo nebezpeční. Nic ale není ztracené

26. 3. 2023
Trenér slávistek Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová hovořili po derby o příčinách porážky, chybě u inkasované branky, situaci v tabulce a poděkovali také fanouškům, kteří je na Letnou přišli podpořit.

Na závěr základní části těsná prohra v derby žen

26. 3. 2023
Slávistky v derby v epet Areně padly nejtěsnějším rozdílem, jedinou branku vstřelily domácí krátce po poločase. Před nadstavbou jsou tak slávistky na druhém místě ligové tabulky.

Online: Od 14:00 derby žen na Letné

25. 3. 2023
Slávistky hrají od 14:00 první jarní derby sezony proti Spartě a to na hlavním stadionu soupeře v epet Areně. Jakou sestavu vybral pro tento důležitý duel trenér Karel Piták?

Další články