Skvělé dvěstěpadesáté derby! | SK Slavia Praha
Více

Skvělé dvěstěpadesáté derby!

U rohového praporku kolíbal sparťanský čahoun Kincl v náruči jak nemluvně Obajdina, který mu centrem nabil na gól, letenským stadionem dunělo - „mistři, mistři". Chýlila se ke konci první půle nejslavnějšího fotbalového derby v republice a domácí vedli nad Slavií 2:0. Naši hráči se však v nádherném zápase báječně vzchopili. Nejprve vymazali dvoubrankové manko a nesložily je ani další dva inkasované góly. Na oba jsme dokázali odpovědět, a tak si nakonec vezli domů bod za remízu 4:4. „Nechtěli jsme být za idioty, to byla naše hnací páka,“ vysvětlil jednoduše pozadí vstání z mrtvých náš útočník LUDĚK ZELENKA. „V kabině jsme si během poločasu prostě řekli, že nebudeme za blbce.“ Byl to bláznivý zápas, divoké dostihy, jaké derby už dlouho nepamatuje. Z 2:0 na 2:2, pak 3:2, 3:3, 4:3 a v devadesáté minutě 4:4. Více než šestnáct tisíc diváků si zamlsalo. „Kvůli tomu se chodí na fotbal,“ svítily oči našemu záložníkovi TOMÁŠI KUCHAŘOVI.
Byl to on, kdo vyrval z rukou úřadujícím šampionům výhru. Za hranicí šestnáctky napřáhl a výstavní dělovka málem protrhla síť pod břevnem. „Zase to spadlo do toho rohu,“ vybavil si podobnou ránu, pod niž se na Letné podepsal ještě coby borec Bohemians. Na hřiště přišel jako žolík až po přestávce a ten tah se vyvedl. „To musí říct až trenér, ode mě to nečekajte. Nechci dělat mistra světa,“ prohodil Kuchař.
Hlavní hvězdou podvečera se však stal náš útočník PAVEL KUKA, do sparťanské brány nasypal hattrick. „V posledních dvou derby jsem dal čtyři góly, ale nepřeceňoval bych to,“ glosoval svůj mimořádný střelecký apetit reprezentant. „Člověk musí zůstat na zemi. A pak, je tu výsledek a ten nám vyšel jen napůl,“ uvedl Kuka.
Naši hráči si jeli na Letnou pro psychickou vzpruhu. Dočkali se jí? „To se teprve ukáže,“ konstatoval Kuchař. „Měli bychom si vzít hodně z druhé půle. Přesvědčili jsme se, že umíme hrát fotbal i střílet góly,“ připojil Kuka.

Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články